RSS
47
728x90 ad area

Youtube canlı yayın nasıl yapılır

Konumuzda youtube den canlı yayın nasıl yapılır konusunda herkesin anlaması ve kolayca canlı yayın yapabilmesi için anlatıcaz. Öncelikle milyonlarca kullanıcısı olan youtube video sitesinde paylaşımlar yapmak için gmail adresi ile üyeliğimiz olması gerekmektedir.
Teknolojinin gelişmiş olduğu şu günümüzde Youtube video programı aktif olarak kullanılmakta ve günlük kullanıcı sayısı milyonları aşmaktadır. Son zamanlarda düğünler, akademik paneller, komik, kaliteli ve güzel çekilmiş videolar, birçok insan tarafından izlenilip beğenildiği için youtube birçok insan tarafından tercih edilmektedir. İnsanlar çekmiş olduğu videoları paylaşmak ve bu şekilde sesini insanlara duyurmak istemektedir. Bu sebepledir ki sizlere youtube da bir canlı yayın nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağım.

Öncelikli olarak yamanız gereken youtube com sitesine girip sağ üst köşedeki Oturum aç butonuna basmanız gerekmektedir. Daha sonra açılan hesapta bir Google hesabı ile giriş yapmanız gerekmektedir. İlk önce Google hesabınızı yazarak daha sonra da belirlemiş olduğunuz şifrenizi girerek yükle butonuna basmanız yeterli olacaktır. Daha sonra karşımıza çıkan sayfa da Google+Canlı Hangoust kısmına tıklamamız lazımdır. Açılan pencerede isterseniz bu yayını ne amaçla yaptığınızı mobil porno izleme sitesinde belirtebilirsiniz Daha sonra bu işlemi yaptıktan sonra onun bir alt kısmında bulunan canlı yayını isterseniz şimdi yapın isterseniz daha sonra yapın butonu vardır. Burada kendi isteğinize kalmıştır.

Canlı yayını ister o saatte başlatırsınız isterseniz de daha sonra başlatırsınız. Bunları yaptıktan sonra Kitle diye belirtilen yerde bu yayını arkadaşların için mi yoksa herkes için mi yazan butonlardan birine tıklarsınız. Bu işlemler bittikten sonra en alt kısımda bulunan paylaş kısmına tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada başlat butonuna tıklayarak Google Plusta yer alan arkadaşlarımızı da davet edebilirsiniz. Sadece kendiniz yayın yapacaksanız Atla butonuna basabilirsiniz. Açılan pencere ile yayın öncesi son kontrolleri yapabilirsiniz. Mikrofonu açık kapatabilirsiniz, görüntüyü kapatıp sadece ses yayını yapabilirsiniz, yayın kalitesini düzenleyebilir birden fazla kameranız varsa yayın yapan kamerayı seçebilirsiniz. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra Yayını Başlat butonuna tıklayarak yayını başlatalım. Eğer bir kimse sizin yayını bulmak isterse sizin yayına vermiş olduğunuz isimle bulabilir. Eğer aksi bir durum olup ta yayını durdurmak isterseniz yayın sayfasının altında yayını durdur butonuna tıklayarak yayını durdurabilirsiniz. Eğer bu etkinliği silmek isterseniz de Google+ hesabınıza giriş yapıp ilgili yayının sağındaki işaretini tıklayın ve bu etkinliği sil dediğimiz zaman bu canlı yayın yotube.com kanalından tamamıyla silinecektir. Eğer sizlerde youtube kanalından canlı yayın yapıp sesinizi tüm dünyaya duyurmak istiyorsanız size söylemiş olduğumuz bu yolları adım adım takip etmeniz gerekmektedir. Burada panel, sempozyum, çocuklar için animasyonlar, dini sohbetler canlı olarak insanlara ulaştırabilirsiniz.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal medyada beğeni sayınızı arttırmanın yolları

SOSYAL MEDYADA BEĞENİZİ ARTTIRMANIN YOLLARI Günümüzün vazgeçilmezi sosyal medyadır. Elektrikler […]

Kapat