RSS
47
728x90 ad area

Wpdestek 5 yaşında!

Bugün, Türk WordPress kullanıcılarına “Merhaba” deyişimizin üzerinden tam 5 yıl geçti. 12 Eylül 2006’dan bu yana Türk WordPress kullanıcıları ve bloggerlara ‘destek’ olabilmek için yazdık.

Bugüne kadar yayımlanmış 200’den fazla yazıda eklentiler tanıttık, Türkçe temalar paylaştık ve WordPress sitenizi geliştirmeyi anlattık.

Siteyi devraldığımdan bu yana ben, hem yorumlardan, hem e-posta ile hem de çeşitli sosyal ağlardan bana ulaşan WordPress kullanıcılarının sorunlarına vakit ayırdım.

Burada en büyük teşekkürü siz blog yazarları hak ediyor!

Yorumlarda, çeşitli sosyal ağlarda ve bloglarınızda bana destek olarak büyük bir motivasyon sağladınız. Sizin sayenizde daha sık yazmaya, daha çok kişiye yardımcı olmaya çalıştım. Ancak, fark ettim ki tek başıma yeterli olamıyorum.

Bu nedenle wpdestek.com’un çok yazarlı bir blog olmasının daha faydalı olacağını düşündüm.

WPDestek‘te haftalık ortalama 2-3 yazı yayınlanıyor. Yazar sayımız arttıkça bu rakam artacaktır. WPDestek‘te yazmak isteyen arkadaşlar bana iletişim sayfasından ulaşabilir.

5. yaşında Türk WordPress kullanıcılarına faydalı olması dileğiyle…

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
Serkan
07 Aralık 2011, 17:23

Türkiyede adam gibi wordpress destek sitesi yok anlatımlarıda yetersiz acemi kullancılara göre detaylı anlatım yapan yok yine en iyi analtımı forum yazılım destek siteleri veriyor bakında biraz örnek alın. WordPressde bir ekelnti paylaşıyorlar sadece wp-content\plugins içine atın admin panelinden aktif edin diyor o kadar o kadarını zaten çözüyorlar adam nasıl kullanacak o ekelntiyi ayrıntılı bilgi yok . ekelnti kdo ile çalışıyorsa kodu veriyorlar sitenizde göstermek istediğiniz yere ekleyin diyorlar. Kardeşim o kodu bu adam nereye ekleyecek hangi .php uzantılı dosyayı açıp neresine ekelyecek onuda söylesene analtımda wordpress destek siteleri çok saçma ve yetersiz anlatım yapıyorlar hiç kimse kusura bakmasın .

Cevapla
    Tufan Tunç
    09 Aralık 2011, 19:13

    Merhaba Serkan,
    şikayet etmekte çok haklısın. Şikayetini bir öneri olarak kabul ediyorum. Piyasadaki pek çok site bu işi kopyala-yapıştır mantığı ile yapmaya devam ediyor. WordPress konusunda uzman olan pek çok kişi ise bildiklerini paylaşmak yerine para kazanmak amacıyla kullandığından detaylı bir bilgi paylaşımı olmuyor. WordPress Destek Sitesinde bu algıyı değiştirmek için elimden geldiğince çok çalıştım. Gerek video anlatımlar, gerek internetteki WordPress hakkında Türkçe kaynakları paylaşmak bu konudaki ilk adım oldu. Önümüzdeki sene içerisinde çok daha iyi şeyler yapmayı planlıyorum, sadece biraz zamana ve biraz da desteğe ihtiyaç var.

    Cevapla
TasarımDestek
30 Ocak 2012, 21:44

wpdestek sitesini takip ediyorum gerçekten güzel aydınlatıcı yaızlar paylaşıyor arkadaş teşekkür ediyorum kendisine meklerinden dolayı nice yıllara inş.

Saygılarımla Tasarım Destek

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WP Social Toolbar eklentisi

WP Social Toolbar eklentisi ile sosyal ağlardaki profil adreslerinizi araç […]

Kapat