RSS
47
728x90 ad area

WordPress’te Site Yapmanın Ayrıcalığı Nedir

WordPress’te Site Yapmanın Ayrıcalığı Nedir?

Günümüzde neredeyse tüm firmaların web sayfaları bulunmaktadır. Marka reklamı, Daha fazla kişiye ulaştırılması ya da online alış veriş yani e-ticaret yapılması gibi nedenlerle web sayfalarına ihtiyaç duyarlar. Özellikle internet çağında potansiyel müşteriler ihtiyaçlarını karşılamadan önce internetten ön bilgi edinmektedirler. Aranılan ürün için web sayfası varsa firma avantajlıdır. Arayışta olan müşterinin aklında marka kalacaktır ve o markanın ürününü satın almaya yönelecektir.

7’den 70’e, küçük büyük tüm firmaların web sayfası kullanmaları maliyet açısından da etkileyen bir konudur. Web sayfasının yapımı, tasarımı, içerik eklenmesi gibi hizmetleri, ücret karşılığında profesyonel bir web tasarım şirketleri tarafından yapılmaktadır. Bu hizmetlerin her biri için de bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Ancak bazı web tasarım programları vardır ki, web tasarım, internet sayfası hakkında bilgisi olmayanların bile kolayca çözebilmesi ve içerik girişlerini yapabilmesi mümkündür. Bu programlardan biri de WordPress’tir.

WordPress, web üzerinde hazır taslakları bulunan, sadece ufak değişikliklerle sayfaların ayarlanabildiği, kolayca veri girişlerinin yapılabildiği bir yazılımdır. En çok blok sayfaları için kullanılsa da, kullanım alanı sadece blog ile sınırlanmamalıdır. Her türlü web sayfalar için uygundur.

WordPress’te site yapmanın ayrıcalığı nedir diye bakılacak olursa;

– Hazır temalara sahip olunduğu için kullanıcının herhangi bir tema seçerek içeriklerini girmesini kolaylaştırır. Her tema farklı şekiller içerir ve resim ya da yazının yerleri değişkendir. Temalardan herhangi biri seçilerek veri girişleri yapılabilir.

– Web sayfasını özgürce kişiselleştirme olanağı verir. Web tasarım şirketlerinin yaptığı sayfalar genel olarak benzerlik göstermektedir. İş sahibi ya da blog sahibinin kendi fikirleriyle yeni bir sayfa dizayn etmesi özgün web sayfalarının ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

– Yazılımının içinde bulunan SEO donanımı ile sayfada bulunan kelimelerin Google arama motorunda görünmesiyle sayfayı ön plana çıkarır. Ayrıca bu işlem için tasarımcıya ödenen maliyet ortadan kalkmaktadır.

– Programlama dili bilinmesine gerek yoktur. Kod yazmadan istenilen her türde web sayfa hazırlanabilir.

– Kullanımının kolay olması zaman tasarrufu sağlar. Program kodlarının kullanılmadığı wordpress’te, yazılımın yönlendirmesiyle neyin nasıl yapılması gerektiği görünmektedir.

– Web sayfası maliyetlerine gereksinim kalmaz.

Web sayfası düzenlemelerini ilk defa yapacak olanların önden wordpress hakkında bilgi edinmesi gerekebilir. Kullanımı kolay olmasına rağmen, yazılımın içinde bulunan çok sayıda alternatif temalar, resimler, fonksiyonlar, eklentiler vb. bulunmaktadır. WordPress’in sunduğu kolaylıkları bilerek sayfa dizaynı yapmak, kullanıcıya hız kazandırır ve çeşitliliği arttırır. Böylece daha özgün ya da zevk ve tercihlere uygun sayfalar ortaya çıkacaktır.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Google Hangouts 7.0 En Dikkat Çekici Özellikler

Google Hangouts 7.0 İle Gelen En Dikkat Çekici Özellikler Google, […]

Kapat