RSS
47
728x90 ad area

WordPress yorumlarını sahipleri onaylasın

WordPress yorumlarını sahipleri onaylasın

WordPress’te spam yorumlar ile başetmek zordur. Bu nedenle konuya yapılan bir yorumun sahibi daha önce sitenize yorum yapmadıysa, yapacağı ilk yorum yönetici kontrolü için bekletilir. Eğer siteniz çok fazla yorum almıyorsa bu sizin için sıkıcı olmayabilir. Fakat siteniz hergün onlarca yorum alıyorsa, bu iş ciddi bir vakit kaybına dönüşecektir.

Bu noktada size vakitten tasarruf ettirecek bir eklenti tanıtacağım. Tıpkı forum sitelerine kayıt yaptırırken olduğu gibi, ziyaretçilerimizden e-posta adreslerini doğrulamasını isteyen bu eklenti, doğrulanan e-posta adreslerinden gelen yorumları onaya gerek olmadan yayınlıyor. Tabi bunun için yapılan yorumun önce Akismet doğrulamasından geçmesi gerek.

Bu eklentiyi kullanmadan önce Akismet eklentisini kurmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu eklenti ile yorumların spam olup olmadığının kontrolü yapılıyor.

Daha sonra sitenize Comment E-Mail Verification eklentisini kurun. Bu eklenti, Akismet’in spam kontrolünden geçen yorumların sahibine bir e-posta gönderiyor ve e-posta adresini doğrulamasını istiyor.

Eğer e-posta adresi doğrulanırsa, yorum sizin kontrolünüze gerek kalmadan yayınlanıyor. Doğrulanmazsa, yorum sizin kontrolünüzü bekleyecek.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
aduygun
07 Ağustos 2011, 04:34

çok yorum alan siteler için muhteşem bir eklenti, bana ise gerek yok 🙂 teşekkürler

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress Eklentileri | bulanca.com

WordPress Eklentileri Blogger’lar; ziyaretçilere interaktif gezinme ve kolaylık sağlamak için […]

Kapat