RSS
47
728x90 ad area

WordPress Kurulumu [Video Anlatım]

wordpress kurulumu videolu anlatım

WordPress kurulumu videolu anlatımı ile kendi hostunuza WordPress kurma işlemini uygulamalı olarak izleyebilirsiniz.

WordPress.com adresinden alınan ücretsiz bloglara kendi istediğiniz WordPress eklentilerini veya WordPress temalarını kurmanıza izin verilmiyor.

Eğer tüm bu kısıtlardan kurtulup kendi blogunuzu özgürce geliştirmek isterseniz, bir hosting ve alan adı satın alıp kendi WordPress kurulumunuzu yapabilirsiniz.

Son sürüm Türkçe WordPress indirmek için tıklayın.

Cpanel kullanarak veritabanı oluşturmak

WordPress Kurulumu Videolu Anlatım

Videolu anlatımları hazırlayan Fatih Toprak‘a teşekkürler.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
Ahmet Can
19 Ekim 2011, 21:53

İyi akşamlar Wpdestek ekibi, öncelikle sitede verdiğiniz tüyolar için teşekkür ederim. Wordpresi videoda anlatıldığı gibi kurdum ama açılış sayfamda direk çıkmıyo, wordpressi kurudğum dosyanın adını yazınca çıkıyo, http://www.siteadım.com yazdığım zaman direk wordpressin çıkması için ne yapmalıyım. Teşekkür ederim…

Cevapla
  Tufan Tunç
  20 Ekim 2011, 00:32

  Merhaba Ahmet,
  eğer site anadizininde .htaccess isminde bir dosya oluştuysa bu dosyayı sil ve kalıcı bağlantı ayarlarını tekrar kaydederek bu dosyanın yeniden oluşturulmasını sağla. Böylece .htaccess kaynaklı sorunu gidermiş olursun fakat sorun bu dosyada değilse hosting ayarlarında da olabilir. Bu durumu host yöneticine bildirirsen sana yardımcı olacaklarına eminim. İyi çalışmalar.

  Cevapla
Gokhan
30 Ekim 2011, 20:29

Dbyi olşturuyorm , bilgileri giriyorum ama herseferinde yanlış diyor. Fakat db bilgileri dogru. plesk paneldenmi kaynaklanıyor. herşey dogru ama kurulum yapamıyrum sıkıntı nerde olabilir

Cevapla
  Tufan Tunç
  05 Kasım 2011, 10:00

  Merhaba Gokhan,
  bazen bu tarz ufak tefek hatalarla karşılaşılıyor. Belki de sorun hosting’den kaynaklanıyor olabilir. Bu konuyla ilgili host yöneticine durumu bildirirsen yardımcı olacaklardır.
  Kolay gelsin.

  Cevapla
umut
19 Aralık 2012, 23:20

tufan kardeş ben işim geregi bi site yaptırcam destege ihtiyacım var sana nasıl ulaşırım

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress temaları ve kullanım lisansları

WordPress temalarının kullanım lisansları ne anlama geliyor? Hangi temaları kullanmak […]

Kapat