RSS
47
728x90 ad area

WordPress Kullanmanız için 5 Önemli Neden!

Neden WordPress Kullanmalıyım?Eğer daha önce hiç WordPress kullanmadıysanız veya yeni başlayacaksanız bu yazıyı okumadan geçmeyin.

Müthiş Bir İçerik Yönetim Sistemidir.

WordPress ile çalışmak sadece kolay değil aynı zamanda eğlencelidir. Çoğunlukla bir blog yazılımı olarak bilinse de WordPress, aslında bir içerik yönetim sistemidir. Sunduğu basit ve kullanışlı yönetim arayüzü karmaşadan uzak, yanlızca yazdığınız yazıya odaklanmanızı sağlayan ve kategorilendirilmiş özelliklerle aradığınızı kolayca bulmanızı sağlayacak bir yapıya sahiptir.

Eğer WordPress’i daha önce hiç kullanmadıysanız, bunu sorun etmeyin. Çünkü WordPress, kurulumdan sonra sadece birkaç saat içerisinde genel özelliklerini öğrenebileceğiniz kadar basit, her ihtiyacınıza cevap verebilecek kadar da gelişmiş bir altyapıdır.

Arama Motoru Dostudur.

Makaleleriniz ne kadar değerli olursa olsun, insanlar yazılarınıza ulaşamadıklarında bunun bir anlamı yoktur. WordPress yapısında arama motorları için pek çok özellik taşır. Google, WordPress siteleri çok sık tarar ve sıralamalarda iyi yerlere taşır.

Arama motorları için gerekli tüm özellikleri WordPress’e ekleyebilirsiniz. İnternetteki pek çok SEO sitesi, makalelerinde WordPress için yapılması gerekenlerden bahsetmiştir. Eğer bir WordPress siteniz varsa, onu arama motorları için optimize etmekte zorlanmazsınız.

Zengin İçerikleri Kullanmak Oldukça Kolaydır.

Yazılarınızdaki anlatımı daha da etkili kılmak için görseller, animasyonlar hatta videoları bile kullanabilirsiniz. WordPress’in Ortam kütüphanesini kullanarak tüm bu dosyaları yüklemek sadece birkaç saniyenizi alır.

Ayrıca WordPress, internetteki popüler hizmetlerle birlikte çalışmaya uygundur. Google Maps, Google Docs, SlideShare ve Youtube gibi birçok hizmetten döküman, harita, slayt, video gibi içerikleri yazılarınıza kolayca ekleyebilirsiniz.

Eklenti Desteği

Açık kaynak kodlu WordPress’in 16 binden fazla ücretsiz eklentisi vardır. WordPress’inizi eklentiler ile geliştirip daha fazla özellik kazandırabilirsiniz.

İhtiyacınıza göre istediğiniz eklentiyi bulup yüklemek için sadece birkaç tık gerekli. Üstelik kurulumu sizin yapmanıza da gerek yok. WordPress sizin yerinize eklentiyi indirip kurabilir!

Sosyal medya desteğinden SEO’ya, dokunmatik ekranlı telefon desteğinden resim galerisi özelliklerine kadar her çeşit eklentiyi bulabilirsiniz.

Kullanımı Kolaydır

WordPress kullanabilmeniz için programlama bilmeniz gerekmez. Eğer Microsoft Word kullandıysanız, yazı yazmak ve düzenlemek için gereken herşeyi biliyorsunuz demektir.

Sadece birkaç dakikada kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Türkçe pek çok forum ve blogda WordPress ile ilgili kullanım ipuçlarına ulaşabilirsiniz. Eğer yeterince vakit ayırırsanız WordPress için özel sayfalar hazırlayabilir hatta bileşen yapmaya başlayabilirsiniz.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
Soner
22 Eylül 2011, 17:18

Yıllardır Facebook paralı olacak, Hotmail paralı olacak şu paralı olacak bu paralı olacak efsaneleri gözümü korkutmuyordu da birisi çıkıp “WordPress” parayla satılacak diye bir yaygara çıkarırsa bunu ciddiye alır endişelenirdim. İyiki varsın wordpress….

Cevapla
Golgesiz Bilisim
13 Ekim 2011, 16:21

Wp parali olmaz.. temalari zaten parali.. Wp zaten kurulus amaci ile halkin gelistirdigi bir script.. tek kisi üzerine ait olmadiigndan dolayi oyle bir endise olmasin.. 😉

Cevapla
Anadolu yakası kurye
09 Ekim 2014, 13:14

seo dostu olması gerçekten çok önemli ama dikkatli ayarlar yapılmalı iyiki varsın Wp…

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress Kurulumu [Video Anlatım]

WordPress kurulumu videolu anlatımı ile kendi hostunuza WordPress kurma işlemini […]

Kapat