RSS
47
728x90 ad area

WordPress için Jetpack eklentisi

WordPress Jetpack eklentisi ile WordPress.com blogları için geliştirilen özellikleri bulut altyapısı ile kendi WordPress kurulumunuzda kullanabilirsiniz.

Jetpack eklentisinin özellikleri:

Tüm bunlara ek olarak bir de yazım denetimi özelliği mevcut. Fakat bu özelliği Türkçe için kullanamıyoruz.

Jetpack eklentisi bundan sonra WordPress.com bloglarına özel geliştirilen özelliklerle birlikte güncellenecek. Bu haliyle bile birçok güzel özelliğe sahip. Üstelik ücretsiz. Eklenti sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

WordPress Destek Sitesi’nde bir süredir kullanıyorum bu eklentiyi. İstatistik özelliği Google Analytics kadar ayrıntılı olmasa bile benim işimi görüyor.

foxyup.com‘dan Talat‘ın hazırladığı video ile eklentinin özelliklerine gözatabilirsiniz.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
Gökhan
18 Aralık 2011, 17:54

teşekkürler açıklama için ancak Türkçe dil dosyası çalışmıyor mesela sizin sitenizin yorumlara abone ol bölgesinde de ingilizce yazıyor. bu konuda nasıl bir desteğiniz olur?

Cevapla
  Tufan Tunç
  18 Aralık 2011, 20:02

  Merhaba Gökhan,
  uyarın için teşekkürler. Böyle bir problem olduğunu sen söyleyinceye kadar fark etmemiştim. Türkçe dil dosyasının isminden kaynaklanan bir hata mevcut.
  Eklenti dosyalarında languages klasöründeki jetpack-tr.mo ve jetpack-tr.po isimli dosyaların ismini jetpack-tr_TR.mo ve jetpack-tr_TR.po olarak değiştirirsen sorun düzelecektir.

  Cevapla
Gökhan
18 Aralık 2011, 20:10

teşekkür ederim sorun çözüldü.

Cevapla
serdengecer
06 Ocak 2012, 13:00

İşime yarayan bir eklenti oldu. Teşekkür ederim bilgi için

Cevapla
zeynepcik
07 Ocak 2012, 19:58

Merhaba Tufan Bey ; bloğunuzda arama yaptım fakat ”yeni yorumlara abone ol ,cevap geldiğinde bildirim al vs bir yorum -bildirim eklentisi bulamadım .Birçok eklentiden bahsediyorsunuz ,hepsi çok güzel fakat bu da çok gerekli .Belki başka bir isimle vardır ama ben bulamadım .A belki aşağıdaki gibi bir yorum eklentisi 🙂

Cevapla
  Tufan Tunç
  08 Ocak 2012, 01:05

  Yorum aboneliği için subscribe to comments eklentisini kullanabilirsin. Eklentinin kurulumu buradaki adreste anlatılıyor.

  Cevapla
   zeynepcik
   08 Ocak 2012, 11:36

   Teşekkürler .

   Cevapla
Webmaster
23 Ocak 2012, 00:28

teşekkürler güzel bi eklenti

Cevapla
oguzblog
15 Haziran 2012, 23:11

merhaba.iyi bir eklenti fakat blogun aylık trafigini kötü etkiler mi ? java script yoğun yönetim panelinde ?

Cevapla
  Tufan Tunç
  16 Haziran 2012, 12:17

  Merhaba Oğuz,
  Yandex Metrica, Google Analytics gibi ziyaretçi sayaçları kendi arama motorlarına sitenin ziyaret sayısı, ziyaretçilerin sayfa görüntüleme sayısı, sitede gezinme sayısı gibi bilgiler veriyor. Bu durum bazen olumlu bazen olumsuz sonuçlara neden oluyor. (SEO bloglarında daha net bilgiler yer alacaktır)

  Jetpack eklentisine bu yönden güvenebiliriz. Kötü etkileyeceğini düşündüğüm diğer servisleri kullanmamak için kullanıyorum ben. Fakat Jetpack eklentisi ile ilgili WordPress forumlarında yönetim sayfasını yavaşlattığına dair şikayetler var. Fakat sitenin ön yüzünde çok fazla js eklemiyor ve kendi sunucularını kullandığından veri alışverişinde siteyi de yavaşlatmıyor.

  Cevapla
çiğdem
04 Nisan 2014, 11:02

merhaba,
jetpack site istatistikleri ile google analytics verileri arasında çok ciddi farklar çıkıyor. örneğin jatpack’te bir aylık ziyaret 20.000 iken analytics’te bu sayı 9000. nedeni hakkında bir fikriniz var mı?
Teşekkürler

Cevapla
  Tufan Tunç
  17 Mart 2015, 20:13

  Yanılmıyorsam jetpack ziyaretçi sayısı değil sayfa görüntüleme sayısını sunuyordu. Analytics’deki sayfa görüntüleme sayısı ile karşılaştırmanı öneririm.

  Cevapla
kemal
27 Eylül 2014, 13:55

jetpack eklentisi wordpress sitesini çok yormuyor mu

Cevapla
  Tufan Tunç
  31 Ocak 2015, 19:22

  Açıkcası çok yoruyor ve yavaşlatıyor da. Bu nedenle biz kullanmaktan vazgeçtik.

  Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Barrutpress Türkçe WordPress Teması

Barrutpress WordPress Teması, kişisel bloglar için uygun yapıda gelişmiş özelliklere […]

Kapat