RSS
47
728x90 ad area

WordPress İçin Fotoğraf Galerisi

WordPress İçin Fotoğraf Galerisi

Makalemizin konusu fGallery fotoğraf galerisi eklentisi. WordPress için güzel bir fotoğraf galerisi eklentisi bulmak zordur. Bunun üzerine kendim bir tane yazmaya başlamıştım. Aslına bakarsanız yarısına kadar da gelmiştim (kategori yönetimi tamamlanmıştı) fakat bu galeriyi görünce bıraktım yazmayı. Çünkü veritabanı tablolarından tutun da yönetim paneline kadar tam benim yapmak istediğim gibiydi her şey. Benim düşünmemiş olduğum artı özellikleri de bulunuyordu(fotoğraflara yorum yapabilme gibi). Bunun üzerine bu eklentinin dil dosyasını Türkçe’leştirdim ve Türkçe karakter kullanılarak albüm yaratılamaması gibi problemlerini giderdim. Sonunda kullanıma ve tanıtılmaya hazır hale geldi. Bu fotoğraf galerisini h-yaman‘a kurmuştum, örneğini orada görebilirsiniz.

KURULUM

Buraya kadar her şey standarttı fakat bundan sonraki adım en önemli adımımız. Eklentinin klasörünün içinde fim_photos.php dosyası var. Bu dosyayı bir metin düzenleyicisi ile açıp kenarda bekletiyoruz. Amacımız bu dosyanın sitemizin temasının index.php dosyası ile aynı yapıya sahip olmasını sağlamak. Daha sonra index.php dosyamızı açıyoruz. İçi muhtemelen şu şekilde olacaktır.
[php]

Bulunamadı

Üzgünüm, aradığınız şey burada değil.

[/php]
Biraz karışık gelmiş olabilir gözünüze fakat sakın korkmayın. Şimdi yapmamız gereken yukarıdaki kod içinde if (have_posts() ile başlayıp endif‘e kadar olan satırları silmek. Bu işlemi yapınca kodumuz şöyle görünecektir.
[php]

[/php]
Şimdi eklememiz gereken kodları ekliyorum. Bu ekleyeceğim kodları fim_photos.php dosyasından alıyorum. Dosyamızın son hali şöyle oluyor.
[php]

[/php]
İşlemimiz tamamlandı. Dosyamızı fim_photos.php olarak kaydedip sitemizdeki eklentinin klasörüne (fGallery’ye yani) gönderiyoruz. Önceki varolan dosyanın üzerine yazıyoruz. Arkadaşlar sakın denemekten korkmasınlar, merak etmeyin wordpress’iniz çökmez. Sorun çıksa bile eklentiyi sildiğiniz anda eski haline döner. Dosyaları kurcalamaktan korkmayın 😉

Gelelim ikinci en önemli işlemimiz olan eklentinin ayarını yapmaya. Bunun için Yönetim Paneli->fGallery->Options bölümüne giriyoruz. Herşeyden önce dilimizi Türkçe’leştirelim. En altta dil seçeneğinden turkish.mo‘yu seçerek kaydet diyoruz. Ayar kaydedilir fakat ilk seferde ingilizce görürsünüz yine her şeyi. Sayfayı yenilediğiniz zaman Türkçe’ye dönecektir dilimiz. Şimdi yine seçenekler bölümünde en üstteki Güzel permalink kullan seçeneğini işaretliyoruz. Yine kaydet dediğimiz zaman sayfanın en altında yeni bir ayar bölümü çıkacaktır. Bu bölümün fotoğraf galerimizin adresini belirteceğimiz bölümdür. İstediğimizi yaptıktan sonra .htaccessi güncelle butonuna basıyoruz ve artık fotoğraf galerimiz aktif 🙂

Biraz zahmetli gibi görünse de böyle bir fotoğraf galerisine değer. Bu makaleyi yazarken Türkçe’dil dosyasını acele ile çevirdiğim için hatalar yaptığımı farkettim. Çok yakın bir zamanda tekrardan elden geçireceğim. Mesela permalink yerine kalıcı bağlantı diyeceğim 😀 Şimdilik kullandığınız dosya ihtiyacınızı karşılayacaktır, o kadar da fazla hata yok 🙂

Fotoğraf galerisini kuran arkadaşlar yorum olarak belirtirse girip bir göz gezdirme fırsatımız olur 😉 Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle…

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
muhammet
22 Eylül 2006, 21:25

yazı için ne kadar teşekkür etsem azdır.ne zamandır bir galeri bulmaya çalışıyordum.hassasiyetin içinde ayrıca teşekkür ederim.

Cevapla
yakuter
22 Eylül 2006, 22:41

rica ederim. Eğer kurulumda bir sorunun olursa forumdan fadalanabilirsin 😉

Cevapla
süleyman
23 Eylül 2006, 15:31

Sitenizin Wp-content klasörünün içinde themes ve plugins ile aynı dizine fgallery adında bir klasör yaratın ve CHMOD ayarını 777 yapın demişsiniz yalnız ben sitede hiç bir dosyayı yazılabilir yapmıyorum herşeyi veritabanından hallediyorum çünkü ilk Wp kurduumda hepsi yazılabilirdi ve hacklediler resmi bi site olduğu için baya tepki gelmişti.ch-mod’u 777 yapmasak kurulumda aksaklıklar mı olur ki?

Cevapla
yakuter
23 Eylül 2006, 22:24

eğer 777 yapmazsanız resim gönderemezsiniz. Bütün klasörleri 777 yapmak elbetteki tehlikelidir. Sadece söylediğim klasörü yapınız…

Cevapla
özgür
03 Ekim 2006, 22:43

makaleniz için teşekkürler.

Size bir sorum olacak.Bu galerinin beğenmediğim yönü imajın açılış şekli, bildiğimiz klasik yolla imaj gösterimi yapar hale getirilebilirmi veya bu şekil bir galeri öneriniz varmı?

Cevapla
yakuter
04 Ekim 2006, 07:34

Evet istediğiniz şekle çevirebilirsiniz. Tek yapmanı gereken Yönetim Panelinden Eklentinin ayarlarına girip “lightbox” özelliğini kapatmak 😉

Cevapla
none
06 Ekim 2006, 22:19

CHMOD ayarını 777 yapın. yazni yazma iznimi verelim?

Cevapla
yakuter
07 Ekim 2006, 11:01

evet aynen öyle. Çünkü fotoğraf gönderirken yazma izni olmalı…

Cevapla
süleyman
09 Ekim 2006, 16:06

Anlamadığım index.php dosyasının adınıda mı değişecez yoksa içeriğini değişip fim_photos.php dosyasına mı kopyalayacaz

Cevapla
fatih bütün
11 Ekim 2006, 21:03

çok güzel kurdum yönetimden includes te yaptı ama bunu nasıl göstericem ana sayfada
🙁

Cevapla
lestatc
17 Ekim 2006, 20:56

galeriyi siteme kurdum…çok teşekkürleer…

Cevapla
mehmet
31 Ekim 2006, 00:50

ya eline sağlık paylaşmışsın ama
.htaccess dosyanız yazılabilir değil diyo ftp de aratıyorum dosyayı bulamıyorum
gizli dosyaları göster diyorum tık yok napcaz (:

Cevapla
Murat Topçu
16 Kasım 2006, 15:09

.htaccess dosyan yoksa ve kendinde oluşturamıyorsan büyük ihtimal linux serverda değil windows serverda tutuluyorsundur :(. Hosting firmanla bir görüş istersen

Cevapla
Erden
23 Kasım 2006, 02:40

Paylaşım için teşekkürler. Arkadaşlar daha güzel bir flash foto albüm (imagevue) ve kurulumu için alttaki Wolkanca arkadaşımızın linkinden faydalanabilirsiniz. Örnek albümü de sitemden ve Wolkanca arkadaşımızın anlatım sitesinden izliyebilirsiniz.
http://blog.wolkanca.com/imagevue-ile-sitemize-album-yapalim/

Cevapla
Baran
26 Kasım 2006, 14:21

.htaccessi güncelle kısmını bir türlü yapamadım.Öyle bir dosyayı da bulamıyorum.Ne yapmalıyım?

Cevapla
Murat Topçu
08 Aralık 2006, 21:40

Bu eklentiyi kurdum yalnız h-yamandaki gibi çalışmadığı gibi yan taraftanki menulere tıklayınca siteyi yazıların bulunduğu yerde tekrar açtı 🙁 Aceba kurduktan sonra başka şeylerdemi yapmamız gerekiyor. Bilgilendirirsen sevinirim.

Cevapla
cem
13 Aralık 2006, 22:33

resimler hep photosun içinde kalıyor bu resimlere ana sayfadan nasıl link vereceğiz. WordPress’e başlıyalı 1 hafta oldu ama herşeyini çözdüm aylardır joomlayla uğraşıyordum ama bir türlü ilerleyememiştim. Bu ilk sorum wordpressle ilgili çünkü hiçbir fikrim yok kodlarla değiştirsem mutlaka başka bir yerde daha geçiyordur aynı link, iyice bozup hiç açamayacağım yoksa.

Cevapla
fatih
02 Ocak 2007, 18:54

Bir türlü yönetim eklentiler panelini anlayamadım nasıl etkinleştirecez eklentileri bilen varmı acba

Cevapla
firat nemis
10 Ocak 2007, 05:22

Fatal error: Call to undefined function: get_header() in /home/firatnem/public_html/wp-content/plugins/fgallery/fim_photos.php on line 2 kurdum ve http://www.firatnemis.com/galeri dedim fakat yukardaki hatayı verdi nedendir acaba ?

Cevapla
Ferhat
10 Ocak 2007, 19:36

herşey tamam fakat ben windows server kullanıyorum.. bu yüzden galerinin adresini bir türlü ayarlayamadım.. windows serverlarda bilindiği gibi .htaccess dosyası yok ne yapmalıyız ?

Cevapla
yakuter
10 Ocak 2007, 21:06

windowsta adresi olduğu gibi kullanamyı bir denesene. Yani

http://www.sokaksanati.org/wp-content/plugins/fgallery/fim_photos.php

Galeriyi aktif hale getirdikten sonra buradan ulaşabilirsin (inşallah 🙂 )

Cevapla
Ferhat
10 Ocak 2007, 21:13

onu denedim ya galeriye ulaşılabiliyor ama albümleri göstermiyor ve fotoğraf yükleyemiyorum ( şimdi diyeceksin chmodları ayarladın mı evet sorun orda değil (: .httaccess dosyası gıcıklığı 😀 offf (: ) albüm oluşturduğumda klasör oluşturuyor gerekli yerde yani fgallery dizini altına ama içine fotoğrafları upload etmiyor ayrıca o klasöre dışardan fotoğraf atmak istediğimdede hata oluşuyor..

Cevapla
iTaLiaNo
13 Ocak 2007, 05:08

Warning: move_uploaded_file(): SAFE MODE Restriction in effect.
Bu hatayı düzelten bi kod vardı öğrenebilir miyim acaba 😮

Cevapla
yakuter
13 Ocak 2007, 11:02

bu hatanın çözümü kodda değil serverda. Server yöneticilerinle konuşup senin sitenin safe mode ayarını kapatsınlar. Bu bir php ayarıdır.

Cevapla
Ferhat
15 Ocak 2007, 14:07

Windows Serverlar için henüz bi çözüm bulamadınız mı ya 🙁 hiçbiryerde bilgi yok..

Cevapla
deniz
31 Ocak 2007, 20:03

aşağıdaki hatayı alıyorum ne yapmam gerekiyor ?

# BEGIN FGALLERY

RewriteEngine On
RewriteRule ^photos/?([^/]*)?/?([^/]*)?/?([^/]*)?/?([^/]*)?/?$ /blog/wp-content/plugins/fgallery/fim_photos.php?$1=$2&$3=$4 [QSA,L]

# END FGALLERY

Cevapla
yakuter
31 Ocak 2007, 20:37

Bu aldığın bir hata mesajı değil. O kodları sitenin anadizinindeki .htaccess dosyasına eklemelisin 😉

Cevapla
deniz
01 Şubat 2007, 00:29

yakuter peki o kodu .htaccess in içerisinde nereye yerleştireyim? başına olduğu gibi ekledim bir değişiklik olmadı…fotoğrafların olduğu sayfayı görüntülemeye çalıştığımda 404 hatası alıyorum..
__________________________________

# -FrontPage-

IndexIgnore .htaccess */.??* *~ *# */HEADER* */README* */_vti*

order deny,allow
deny from all
allow from all

order deny,allow
deny from all

AuthName http://www.site.com
AuthUserFile /home/site/public_html/_vti_pvt/service.pwd
AuthGroupFile /home/site/public_html/_vti_pvt/service.grp

Cevapla
deniz
01 Şubat 2007, 00:32

# -FrontPage-

IndexIgnore .htaccess */.??* *~ *# */HEADER* */README* */_vti*

order deny,allow
deny from all
allow from all

order deny,allow
deny from all

AuthName http://www.site.com
AuthUserFile /home/site/public_html/_vti_pvt/service.pwd
AuthGroupFile /home/site/public_html/_vti_pvt/service.grp

Cevapla
Ahbikan
02 Şubat 2007, 01:10

Ben Kurulumu yaptım ama .htaccess dizini yazılabilir değil dedi..

Birincisi ben Linux sunucu kullanıyorum.. FTP’ye CuteFTP programı ile ulaşıyorum.

Panelden baktığımda .htaccess dosyasını açtım ve içinde Options -Indexes gibi bir yazı görüyorum kodu burayamı ekliyoruz..?

Cevapla
Ahbikan
02 Şubat 2007, 06:23

.htaccess’i güncelleyebiliyorum.Fakat şimdide

WordPress veritabanı hatası: [Table ‘ahbikan_1.wp_fim_cat’ doesn’t exist]
SELECT * FROM wp_fim_cat

Uyarısı alıyorum. ahbikan_1 veritabanımın ismi..
Albüm sayfasını açtığımda bu tarz hatalar karşıma geliyor..
Ayrıca benim resim yüklememe izin vermiyor..
Ne yapmalıyım?
Yardım Ederseniz Çok Sevineceğim..
Uzun zamandır bunun için uğraşıyorum.
MSN adresim : ahmetkandemir06@hotmail.com

Cevapla
enstarter
15 Şubat 2007, 06:33

selam yakuter yaa bende hata verdi fgallery aşağıdaki gibi

WordPress veritabanı hatası: [Table ‘enis.wp_fim_cat’ doesn’t exist]
SELECT * FROM wp_fim_cat ORDER BY ‘date’ desc

WordPress veritabanı hatası: [Table ‘enis.wp_fim_cat’ doesn’t exist]
SELECT folder FROM wp_fim_cat WHERE id = ”

WordPress veritabanı hatası: [Table ‘enis.wp_fim_images’ doesn’t exist]
SELECT image FROM wp_fim_images WHERE id = ”

WordPress veritabanı hatası: [Table ‘enis.wp_fim_images’ doesn’t exist]
SELECT id FROM wp_fim_images WHERE image = ”

WordPress veritabanı hatası: [Table ‘enis.wp_fim_images’ doesn’t exist]
SELECT * FROM wp_fim_images WHERE id = ”

Cevapla
Osman
25 Şubat 2007, 23:39

Eklentiyi ben de kurdum ancak bende de aynı hatayı verdi.Bence veritabana wp_fim_images ve wp_fim_cat tablolarını eklememesinden kaynaklanan bir hata.Bunu çözerlerse iyi olur.

Cevapla
leydi
06 Mart 2007, 20:47

ya ben yapamiyorum bunu “.htaccessi güncelle ” yerine ne yazacagimi bilemiyorum ve sonra bunu nas1l aktif yapacagimi ya yokmu bana yardim eden lütfen ya

Cevapla
aYYaS
07 Mart 2007, 01:28

Sorun WP sürümlerinizin 2.1 ve ya üstü olmasından kaynaklanıyor. Çözüm olarak sql girdilerini eliniz ile phpmyadmin’den ekleyebilirsiniz. SQL koduna şuradan ulaşabilirsiniz.

Cevapla
Anonim
23 Mart 2007, 21:39

Foto upload edemiyorum.
Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: SAFE MODE Restriction in effect
veriyor..Yukarıda safe mode kapatılması gerek demişsiniz ozmn site Hack yer nası olucak yokmu bi çözümü???

Cevapla
sinan
24 Mart 2007, 04:02

hatasız yükledim fotografları da yüklüyr ama gözükmüyor panelden fotograflara bak deyince.
birde htacces ayarlamama ragmen permalink olarak çalışmıyor.

Cevapla
oguz
27 Mart 2007, 18:02

merhabalar. sorunsuz kurdum ve kullanıyorum. bir sorum olacak. galeriyi anasayfaya koymak istiyorum. ozmaan htaccesse ne yazdıracağım ?

Cevapla
intibah
03 Nisan 2007, 01:25

Şu hatayı verdi herşeyi yapmama rağmen:

Fatal error: Call to undefined function: imagecreatetruecolor() in /home/bilge/public_html/wp-content/plugins/fgallery/functions/class.imageMod.php on line 107

server linux
htacces güncellemesinide yaptı

adminden resim yükleniyor fakat albümde açmıyor
http://www.bilgeogretmen.com/album

ayrıca ftp ile resim yükleyemiyorum klasöre

sorun ne olabilir arkadaşlar?

Cevapla
rrr
30 Nisan 2007, 21:18

Arkaşlar resimler nasıl upload ediliyor bir türlü upload edemedim.
Hata veriuyor.
Zipli dosya ile de denedim desteklenmiyor diyor.

Cevapla
Mud-ti
15 Mayıs 2007, 22:14

arkadaşlar bende yükledim bu modu gayet güzel calışıyor, yanlız bi sorunum var…

http://www.mud-ti.com/resimlerim/

yukarıdaki urlyi tıklayın ve gördügünüz gibi sidebar’ın üstine cıkıyor resimler ve sidebardaki eklentiler aşagı kayıyor css dosyasından düzeltmeye calıştım ama olmadı yardım ederseniz sevinirim…

Cevapla
Anonim
26 Mayıs 2007, 15:33

CHMOD ayarları 700 olursa çalışırmı bu acaba ? bilgi verirmisiniz cok istiyodum ben bunu 🙂 teşekkürler…

Cevapla
hamlet
07 Haziran 2007, 03:01

teşekkürler. ama bende yanda sidebar da türkçe karakter sorunu cıktı ve ie de fontlar büyüdü. bunu hangi dosyayla halledebiliriz?

Cevapla
hamlet
07 Haziran 2007, 03:17

birde resime tıklandıgında albüme dönmesin resimin en orjinalini yani daha büyük halini açsın istiyorum aslında bu pek önemli deil ama yapması zormudur?

Cevapla
Ahmet Eyüp ARTIR
17 Haziran 2007, 20:33

Arkadaşlar merhaba , benim sorunum daha eklentiyi klasörüne atıp , etkinleştirmemle başlıyor.

wordpress te henüz yeniyim , wamp5 serverı kurdum , wordpresside kurdum. (2.2 getz sürümü)

fakat sonra sitenizden indirdiğim eklentiyi kurunca, hata aldım. sonra etksiz hale getirip , eklentiyi sildim. bi de yeni versiyonu çıkmış mı diye baktım , 2.41 versiyonu çıkmış dedim belki aynı hatayı vermez bu sefer. ama nafile yine aynı hatayı verdi.

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 6144 bytes) in C:\wamp\www\wordpress\wp-admin\upgrade-schema.php on line 156

google da hatayı arattığımda php.ini dosyasındaki 8M sınırını arttırmam gerektiği yazıyordu. 100M yaptım , 700M yaptım ama olmadı. yine aynı hatayı alıyorum , yardımlarınızı bekliyorum…

Cevapla
yahya büküm
07 Temmuz 2007, 01:11

ben bu eklentiyi bi türlü kuramadım.çok istediğim ama sahip olamadığım bişi.benim hiç foto albümüm olmadı:(

h-yaman da iyi gösteriyoda.ben kuramadım hatta burda yorumları okudum bikaç kişi dışında kimse kuramamış.

Cevapla
Sinan
07 Temmuz 2007, 12:08

Ben beceremedim. fim_photos.php dosyasını kadar yaptom fim_photos.php ile index.php olayına gelince kaldım 🙂

Cevapla
yahya büküm
08 Temmuz 2007, 22:53

.htaccess bu ne saçma bi dosya türü anlamadım bi türlü bulamadım üüfff 🙁

Arkadaşlar valla ben ne wordpressten nede bu eklentilerden, htmlden, php, ftpden bişi anlamıyodum bu fgaleri sayesinde bikaç gün sonra prof ünvanı alırsam şaşmayın.

Cevapla
Harun
13 Temmuz 2007, 12:50

HOCAM BEN BU HTACCESS DOSYASINI BULAMIYORUM ILK BASLARDA VARDI AMA SIMDI KAYBOLDU :::FileZilla:: kullaniyorum

_________________
simdiden cok sagolun

Cevapla
Ahmet Eyüp ARTIR
17 Temmuz 2007, 11:35

Filezilla’da show hidden files özelliğini açmanız gerekli .htaccess dosyalarını görebilmeniz için

Cevapla
ergin
17 Temmuz 2007, 17:34

İstediğimizi yaptıktan sonra .htaccessi güncelle butonuna basıyoruz ve artık fotoğraf galerimiz aktif

bu buton nerde 😀

Cevapla
netteturk
03 Ağustos 2007, 17:40

çok güzel oldu 🙂

Cevapla
onur
08 Ağustos 2007, 16:45

ben kurdum abi ne güzel olduda fgaliyi kullanarak hiçbir resmi sitede sunamadım admin paneelinde fgaliri var tamamda resimleride yükledim o da tamam

ama nasıl ordaki resimleri bir sayfaya aktarıyorz işte onu çözemedim bilmece gibi bir eklenti

kuran arkadaşlar bir cvp verirseniz sevinirim

Cevapla
Taygun
12 Ağustos 2007, 13:45

Selamlar
Fatal error: Call to undefined function get_header() in /home/……/public_html/wp-content/plugins/fgallery/fim_photos.php on line 3
şu hatayı alıyorum sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Cevapla
hakan
14 Ağustos 2007, 20:14

arkadaşalr oluşturması gereken tam 3 sql sorgusu var ama oluşturmuyor 1. fim_images 2. fim_cat 3. fim_comments bu toblolar fgallery-plugin.php dosyasında var ama tabloları oluşturmuyor elle nasıl oluşturabliriz yardım edin lütfen….

Cevapla
erdemirce
15 Ağustos 2007, 01:21

öncelikle bu güzel bilgiler için teşekkürler.
bende kurdum ama genelde arkadaşlarla aynı sorunlar çıktı, ama çoğunu düzelttim de en sonu kaldı albümü hangi sayfada göstereceğimizi de bi açıklarsanız sevinirim. yani ana sayfaya bir link filan nasıl vereceğiz yaw bi türlü çözemedim bunuda anlatırsanız sevinirim.

Cevapla
Anonim
25 Ağustos 2007, 06:18

Arkadaşlar eklentiyi kurdukta ana sayfada nasıl gösterebiliriz ?

Cevapla
ugur
27 Ağustos 2007, 10:52

bana yardımcı olursanız sevınırım şu 777 ayarını nasıl yapacagım

Cevapla
asisyan
16 Eylül 2007, 01:53

bu eklentiyi indirip plugins içine atarak eklentilerden aktif hale getirdim yalnız sorun db ye yazmaması. yani db ye baktığımda herhangi bir tablo oluşturmadığını görüyorum ve bu durumda sayfalarda hata alıyorum bunun sebebi nedir acab?

Cevapla
FaraGuisoN
16 Eylül 2007, 04:09

Merhaba.Öncelikle teşekkürler.Ancak şu şekilde bir hata var;

WordPress veritabanı hatası: [Table ‘faraguison_wp.wp_fim_cat’ doesn’t exist]
SELECT * FROM wp_fim_cat

Ve ayrıca sizin dediğiniz gibi de değil index.php 🙁

şu şekilde ;

“>

” rel=”bookmark” title=”Permanent Link to “>

posted in | Edit’, ”, ‘ | ‘); ?>

No posts found. Maybe try searching?
We’re really, really sorry, but there’s nothing here!
Maybe you could try searching to see if you can find the post you were looking for.

🙁 N’apabilirim?

Cevapla
Teknoloji1
19 Eylül 2007, 05:06

http://www.teknoloji1.com/galeri dizinine bu eklentiyi kurdum ama bazı sorunlar yasıyorum 3 sütunlu tema kullanıyorum. ondan mı acaba bir girip bakarmısınız . Albumlerden sonra sag ve sol sütünlerim gozukuyor yardımcı olursanız sevinirim

Cevapla
hozkara
25 Eylül 2007, 09:13

Selamlar,

Fgallery kurdum ve fotograf eklemeye çalıştığımda aşağıdaki ghatayı alıyorum.

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 552 is not allowed to access /home/fatihmurat/domains/benimcicekcim.com/public_html/wp-content/fgallery/cu owned by uid 100 in /home/fatihmurat/domains/benimcicekcim.com/public_html/wp-content/plugins/fgallery/functions/fim_main.php on line 292

Klasörlere yazma hakkı verildi, acaba sorun hostingden mi kaynaklanıyor.

Yardımınız için teşekkür ederim.

Cevapla
Cihan
27 Eylül 2007, 10:32

Allah razı olsun. Ne güzel anlatıyosun 🙂 eyw saol çok çok faydalı oldu teşekkür ederim.

Cevapla
EmuredY
30 Eylül 2007, 02:19

Merhabalar
Blogum Bi alt dizinde Çalışıyor. Fgallery kurmak isterken
WordPress veritabanı hatası: [Table ‘hotel.wp_fim_cat’ doesn’t exist]
SELECT * FROM wp_fim_cat

(hotel alt dizin adı) bu hatayı alıyorum Sorun nedir? yardımcı olursanız sevirim.

Cevapla
muslum
16 Temmuz 2010, 16:38

Beceremedim.
Üstelik wordpress 3.0 da fonctions ve inculude de olmaya iki sayfa çağırıyor, yani 5 ve 6 satırlarda hata veriyor. Birde asıl sormak istediğim ise localhostta kurulum yaptığımdan bir türlü eklentileri gerek root gerekse yetkili kullanıcıyla bağlantı yaparak ekleyemiyorum. ve şu mesajı alıyorum

Bağlantı Bilgileri

Hata: Sunucuya bağlanırken bir problem oluştu, lütfen bağlantı ayarlarını kontrol edin.

İstediğiniz eylemi gerçekleştirebilmek için WordPress’in web sunucunuza erişebilmesi gerekir. Lütfen devam etmek için FTP bilgilerinizi girin. Eğer giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız, web barındırma firmanızla iletişime geçmelisiniz.

Cevapla
  Tufan Tunç
  18 Temmuz 2010, 08:47

  Local sunucunuzda, uzak bağlantı ayarları yapılmamış olabilir. Ayrıca localde çalıştığınızdan dolayı da ftp bilgileriniz geçersiz olabilir. Bir hosting alıp denemelerinizi orada yapmanızı tavsiye ederim.

  Cevapla
Yasin Erincik
16 Temmuz 2011, 19:07

Tufan Dayı Bence NexGEN Gallery daha iyi, bu eklentiye göz atarsanız sevinirim =)

Cevapla
  Tufan Tunç
  16 Temmuz 2011, 22:14

  O eklentiyi biliyorum, güzeldir. İlerleyen zamanlarda vakit bulabilirsem tanıtmaya çalışacağım.

  Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
En Yaygın WordPress Hatası

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by […]

Kapat