RSS
47
728x90 ad area

WordPress Feedburner eklentisi ile RSS’lerinizi yönlendirin

WordPress Feedburner eklentisi ile RSS’lerinizi yönlendirin

FD Feedburner eklentisi ile WordPress sitenizin RSS beslemesini, Feedburner’a yönlendirebilirsiniz. Daha önce Google tarafından satın alınan Feedburner, ziyaretçilerinize daha gelişmiş bir RSS sayfası sunar. Hem tarayıcılar hem de rss okuyucular için ayrıntılı özellikler sunan Feedburner ile abonelerinizin istatistiklerini de öğrenebilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken, blogunuzu Feedburner’a ekleyerek yeni RSS beslemenizin adresini almak olucak.
Feedburner.com adresine girip Google hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Daha sonra burada blogunuzun adresini girerek yeni RSS beslemenizi edinebilirsiniz.

Daha sonra Feedburner eklentisini blogunuza kurun. Eklentiler bölümünde Feedburner ayarlarınız yapabilmeniz için yeni bir menü bağlantısı oluşacak.

Buraya Feedburner’dan aldığınız RSS beslemenizin linkini yazarak WordPress’in kendine ait beslemesine ulaşan kullanıcıları Feedburner’a yönlendirmiş olursunuz.

Abone istatistiklerinizi Feedburner sitesindeki hesabınızdan görüntüleyebilirsiniz.

WPDestek.com RSS beslemesine abone olarak yeni konulardan haberdar olabilirsiniz.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
kerem
21 Şubat 2012, 23:25

Daha sonra Feedburner eklentisini blogunuza kurun. Eklentiler bölümünde Feedburner ayarlarınız yapabilmeniz için yeni bir menü bağlantısı oluşacak.
denilmiş ama bulamadım

Cevapla
Mesut ZEYTİN
10 Aralık 2012, 02:17

Temanız güzelmiş,ayrıca paylaşım için teşekkürler…

Cevapla
Oya Yıldız
16 Ocak 2015, 17:26

e-posta aboneliğini ve RSS yi sizinki gibi Türkçe yapmak istiyorum, insanlar İngilizce gelen onay linkini korkup onaylamıyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Cevapla
    Tufan Tunç
    31 Ocak 2015, 19:22

    Oya hanım, e-posta aboneliği için biz mailchimp sitesinden yararlanıyoruz. Feedburner’ı pek tavsiye etmiyorum bu konuda, çünkü Türkçe desteği mevcut değil.

    Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress 3.0’ın Özellikleri

Wordpress'in yeni sürümü Wordpress 3.0'ın özellikleri heyecan verici. Wordpress, bu […]

Kapat