RSS
47
728x90 ad area

WordPress 3.7 ile Otomatik Güncelleme Geliyor

wordpress-3-7-otomatik-guncelleme-ozelligi

Matt Mullenweg, Wordcamp San Francisco’da güzel bir özelliğin müjdesini verdi.
WordPress 3.7 için planlanan bu özellik, tıpkı Chrome tarayıcısı gibi güncellemelerin otomatik yapılması olacak. Kilit nokta ise, bu otomatik güncellemenin hiç bir şeyi bozmadan yapılacak olması ve kullanıcının bu güncellemeleri takip etmesine gerek dahi olamayacak olması.

Otomatik güncellemelerin ilk adımı ara güncellemeler için yapılacak. Yani WordPress 3.7’den WordPress 3.7.1 güncellemesine otomatik olarak güncelleme yapılacak.

WordPress ekibi 3.7 üzerinde çalışadursun, eğer otomatik güncelleme özelliğini WordPress 3.6 ile birlikte kullanmak istiyorsanız Automatic Updater eklentisini kurabilirsiniz.

Sizler için eklentinin Türkçe tercümesini yapıp geliştirici ile iletişime geçtik ve sonraki güncellemede eklentiye Türkçe desteğinin geleceği üzerine söz aldık. Bir sonraki güncellemeye kadar buraya tıklayarak Türkçe dil dosyalarını indirebilirsiniz. Sıkıştırılmış klasörün içerisindeki dosyaları eklenti klasöründeki languages isimli klasöre kopyalayın ve eklentiyi etkinleştirin. Türkçe dil desteği eklenmiş olacak.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
Hasan
19 Eylül 2013, 15:17

Eğer sorunsuz olarak güncellemeleri otomatik olarak yaparsa çok iyi olur. Fakat bu özellikte bazı sorunları beraberinde getirmez mi?

Cevapla
    Tufan Tunç
    21 Eylül 2013, 01:26

    Eminim WP geliştirici ekibi de bu konuyu tartışıyordur. Bekleyip göreceğiz.

    Cevapla
Ali
16 Mart 2014, 23:34

olması gereken bir şeydi bence

Cevapla
Cavid
25 Ocak 2015, 21:54

Ben bu otomatik güncelleme olayını tam olarak çözemedim. Gerçi pek sağlıklı bir özellik gibi de gelmiyor bana, tehlikeli yanları da var. Otomatik güncelleme yaparken herhangi bir hata olması durumunda sitenizin başına geçtiğinde sitenizin yayında olmadığını görebilirsiniz. Kontrol her zaman kullanıcılarda olmalı bana kalırsa.

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress 3.6.1 Güncellemesi Yayınlandı

WordPress 3.6.1 güvenlik güncellemesi yayınlandı.

Kapat