RSS
47
728x90 ad area

WordPress 3.7 “Basie” Güncellemesi Yayınlandı!

wordpress-3.7

WordPress’in otomatik güncelleme özelliğini içeren yeni sürümü WordPress 3.7 bugün yayınlandı.

WordPress sürümlerinin isimlerini ünlü jazz’cılardan alması geleneği bu sürümde de bozulmadı. WordPress 3.7 sürümü “Basie” kod adıyla yayınlandı. WordPress bu isimle Amerikalı jazz piyanisti William James “Count” Basie‘yi anmış oldu.

Geçtiğimiz ay WPDestek’te WordPress 3.7 ile Otomatik Güncelleme Geliyor başlığındaki yazımızda duyurduğumuz gibi, WordPress 3.7 “Basie” ile gelen en büyük özellik otomatik güncelleştirmeler oldu. WordPress’in otomatik güncelleme özelliği ile ilgili detaylı bilgi almak için o yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Otomatik güncelleştirmeler hem dil dosyaları hem de WordPress sürümleri için geçerli olacak. Ancak, ilk adımda WordPress’in sadece ara güncelleştirmeleri otomatik olarak yüklenecek. Ana güncelleştirmeler (örneğin WP 3.7’den WP 3.8’e geçiş gibi) yine sizin kontrolünüzde olacak.

WordPress 3.7‘de üyelerin daha karmaşık parolalar oluşturması isteniyor. Bu nedenle, parolalar için güç göstergesi yenilenmiş ve basit parolaların zayıf olduğu hakkında uyarıyor.

wordpress-3.7-parola-guc-gostergesi

Basie güncellemesinde arama sonuçları da geliştirilmiş. Şimdiye kadarki WP sürümlerinde arama sonuçlarında konular yayınlanma tarihine göre sıralanıyordu. Bu güncelleme ile birlikte arama sonuçları aranan kelimenin yazı içerisinde eşleşmesine göre sıralanacak ve bu ziyaretçilere aradıkları konuyu daha çabuk bulmalarını sağlayacak.

Bu yeni özelliklerin dışında, geçmiş sürümlerde yaşanan ve WordPress’e raporlanan 400’den fazla hata bu yeni süründe düzeltildi.

WordPress 3.7 sürümünü indirmek için tıklayınız.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
ders sunuları
28 Mart 2014, 23:19

teşekkürler hocam

Cevapla
oyun gemisi
31 Mart 2014, 08:44

Güncellemede iyi oldu bence

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress Veritabanı Neden Optimize Edilmelidir?

Bu yazıda WordPress veritabanı optimizasyonu ve manuel temizlik yöntemlerini açıkladık.

Kapat