RSS
47
728x90 ad area

WordPress 3.5 için Geri Sayım Başladı!


WordPress 3.5 Beta sürümü test kullanıcıları için yayınlandı.

WordPress 3.5 Beta sürümü geçtiğimiz haftalarda yayınlandı. Bu sürüm, son kullanıcı sürümü yayınlanmadan önce geliştiriciler için yayınlanan ve test edilip hataların raporlandığı deneme sürümüdür. Ben de geçen süre içerisinde bu sürümü aktif olarak denedim. Bu yazımda WordPress 3.5’te bizi bekleyen yenilikler ve geliştirmelerden bahsedeceğim.

Yeni sürümde göze çarpan en büyük değişiklik Ortam yönetimi bölümünde yapılmış. Daha önce Yazı Ekle sayfasında Görsel Yükle butonu ile açılan Ortam yönetimi bölümünün tüm özellikleri daha geniş bir şekilde ekrana sunuluyor. Kullanışlılık yönünden bize avantaj sunan bu ekran, hem daha basit görünüyor hem de eskisine oranla işlerimizi daha da hızlandıracak bir yapıya kavuşmuş.

Yukarıda gördüğünüz ekranda görsel yükleme, yazıya görsel ekleme ve albüm oluşturma gibi ortam yönetim işlerini yapabiliyorsunuz.

İlk denememde bir hatayla karşılaştığımı söylemeliyim. Yukarıdaki görseli sürükle-bırak yöntemi ile yüklemek istediğim sırada Safari (tarayıcı) sayfadan ayrılmak isteyip istemediğimi sordu. Sanırım resmi yüklemek yerine, açmaya çalışıyordu 🙂

Yeni sürümde bizleri bekleyen başlıca yenilikler:

WordPress’in yeni sürümü daha önceki eklentilerle ve temalarla uyumlu olacak şekilde hazırlandı.

Ayrıca, bonus olarak WordPress ekibi, yeni sürümde gelecek temayı şimdiden deneyebilmeniz için yayınlanmış. Yeni sürümde gelecek Twenty Twelve temasını buradan indirebilirsiniz.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
Önceki yazıyı okuyun:
Güzel v2 WordPress Teması

Güzel v2 teması sade ve hızlı yapısıyla öne çıkıyor.

Kapat