RSS
47
728x90 ad area

Sucuri Servisi ile WordPress Sitenizin Güvenliğini İnceleyin

Sucuri WordPress Güvenlik İnceleme Servisi

Sucuri ücretsiz servisi ile WordPress blogunuzu güvenlik açıklarına karşı tarayabilirsiniz.

Hiç kimse gece gündüz emek verdiği, üzerinde değerli yazıları olan blogunun hacklenmesini istemez. Fakat sitenize yüklediğiniz temaları ve eklentileri hiç kontrol etmeden kullanıyorsanız sitenizin hacklenmesi mümkün.

Neyse ki Sucuri ücretsiz güvenlik taraması servisi bize bu konuda yardımcı oluyor. Yazılım yanlızca zararlı yazılımlara karşı tarama yapmıyor, eğer bulaştıysa çözüm yollarını da sunuyor.

Aşağıdaki görselde, taratılan sitenin WordPress sürümünün eski olduğunu ve güncellenmesi gerektiğini öneriyor.

Sucuri bu servisini ücretsiz sunuyor. Fakat güvenliğinize önem veriyorsanız, daha ayrıntılı tarama ve daha ayrıntılı çözümler için ücretli bir sürümü mevcut. Üye olmanız durumunda sitelerinizi hesabınıza ekleyip belli aralıklarla taramasını sağlayabilirsiniz. Fakat üyelik fiyatlarını kişisel blog yazarları için pahalı buldum. Ayrıca ücretsiz taraması da kişisel bloglar için yeterli.

Sucuri’nin güvenlik ipuçları paylaştığı bir blogu mevcut. İngilizce bilen blog yazarlarının okumasını, takip etmesini tavsiye ederim. Ben bu blogda WordPress ile ilgili paylaşılan konuları takip ediyorum. İlerleyen dönemlerde önemli konuları çevirip paylaşmayı planlıyorum.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
serhat
03 Haziran 2012, 21:04

merhabalar hocam..

yorum onaylama ekranın bir kullanıcının emailine bakarken isim@hotmail.com dan sonra kod eklendiğini gördüm.. Bilginiz varmıdır hocam bu konuda..

Kod aynen şu şekilde ;

” /* */ ”

Cevapla
  Tufan Tunç
  05 Haziran 2012, 20:53

  Merhaba Serhat,
  daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. WordPress yorum gönderimi sırasında e-posta’lara yazım kontrolü uyguluyor mu bilmiyorum.
  Fakat zaten e-postalar yayınlanmadığından, bunun ne işe yarayacağını da anlamadım.

  Yine de, onaylarken dikkat etmeni tavsiye ederim.

  Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT Hatası ve Çözümü

WordPress blogunuza tema yüklerken PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT şeklinde hata alıyor ve temanız […]

Kapat