RSS
47
728x90 ad area

Sosyal paylaşım butonları eklemek çok kolay

Sosyal paylaşım butonları eklemek çok kolay

WordPress sitenizde, makalelerinizin kolayca sosya ağlarda paylaşılmasını sağlayacak butonlar eklemek çok kolay. WPDestek’te de kullandığımız eklenti sayesinde siz de kolayca makalelerinizin altına sosyal paylaşım butonları ekleyebilirsiniz.

Bu butonları sayfanıza kolayca eklemenizi sağlayan eklentinin adı SexyBookmarks.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Eklenti dosyalarını sitenizin plugins klasörüne yükledikten sonra eklenti dosyalarının içindeki spritegen isimli klasöre yazma izni vermelisiniz(chmod 777).

Daha sonra eklentiyi etkinleştirip, hangi sosyal paylaşım ağlarına ait butonların gösterilmesini istediğinizi ve diğer ayarları yapabilirsiniz.

Eklentinin Türkçe desteği de mevcut.

WPDestek.com’da beğendiğiniz yazıları da sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
adem
06 Eylül 2010, 06:30

kardeşim indirmek için verdiğin linkte site çıkıyor şimdi koca sitede butonlarımı arayalım şu kinki doğru verseydin ya

Cevapla
  Tufan Tunç
  06 Eylül 2010, 22:49

  Adem, eklentinin dosya adında sürüm bilgisi yer aldığından her sürüm güncellemesiyle birlikte link de değişecektir. Siteyi vermemin amacı en güncel sürümdeki eklentiyi indirmeniz.

  Cevapla
onder
12 Eylül 2010, 17:21

NOTICE: SexyBookmarks needs to be configured… Please visit the Plugin Options Page and set your preferences.

eklentiyi kurdum,777 iznini verdim…etkinleştirdim..ve bu hatayı aldım…?

Cevapla
  Tufan Tunç
  12 Eylül 2010, 18:01

  Önder, aslında bu bir hata değil. Uyarı. Eklentinin ayar sayfasına gidip kendi istediğin gibi ayarlaman gerektiğini söylüyor. Muhtemelen sen kendi ayarlarını yapıp kaydedince bu uyarı kaybolacaktır.

  Cevapla
mercan
08 Ekim 2010, 15:13

hocam bende kurdum fakat bunu hangi kodla eklşycm yaptığım haberlere yada sayfalara ???

yani ekletiyi etkinleştirdim ama kod ekleme gerekiyor sanırım bir yerde çıkması için ama kod nerde ? hangi kodu eklemem gerekiyor ?

Cevapla
  Tufan Tunç
  08 Ekim 2010, 15:18

  Mercan, kod eklemek gerekmiyor fakat eklentiyi kurduktan sonra 1 defalığına ayar yapmak gerekiyor. Eklenti ayarlarını yönetim paneline girdikten sonra Ayarlar > SexyBookmarks sekmesinden bulabilirsin. Eklentinin ayar sayfası zaten Türkçe olduğundan zorluk çekeceğini düşünmüyorum.

  Cevapla
sercan yıldırım
14 Ekim 2010, 18:34

merhaba, bu eklentiyi kurduktan sonra sitem kasıyor ve gec açılıyor. Ama eklentide bir problem yok, sadece site kasıyor ve gec açılıyor.

Cevapla
  Tufan Tunç
  15 Ekim 2010, 15:19

  Merhaba Sercan, eklentinin siteni kasmasına şaşırdım. Bu eklentinin sitelere çok fazla yük getirmediğini düşünüyordum, sadece bir stil dosyası ve birkaç kod ekliyor. Eğer bu sorunun eklentiden kaynaklandığına eminsen, burada senin için bir çözümüm var. 5 Adımda WordPress Hızlandırma makalesi siteni hızlandırmana yardımcı olur. Senin sorunun için o makaledeki Adım 5‘te geçen eklentileri bloguna kurmanı öneririm.

  Cevapla
   sercan yıldırım
   15 Ekim 2010, 22:36

   Maalesef eklentiden kastığına eminim. Zaten bu kodu ekleyerek manuel çalıştırabiliyorum. Sorun tam şöyle site 5 saniye bekledikten sonra loading yapıyor. Ama eklentiyi kaldırınca şak diye açılıyor. Zaten ingilizce bikaç yazı buldum aynı dertten muzdarip ama bi çözüm yok henüz. İlgin için teşekkür ederim.

   Cevapla
    Tufan Tunç
    16 Ekim 2010, 13:54

    Sercan bu konuyu araştıracağım, eğer bir çözüm bulabilirsem sana geri dönüş yaparım. Bilgilendirdiğin için ben teşekkür ederim.

    Cevapla
     sercan yıldırım
     16 Ekim 2010, 18:25

     Şu blogda bahsesilmiş loading time (kırmızı yazılmış) diye hatta altta fredrik bir yorum yapmış ama tam anlamadım. http://getir.net/8yt

sercan yıldırım
05 Aralık 2010, 00:00

problem çözüldü, twitter ayarlarından “url kısaltıcı?” kısmını “kısaltıcı kullanma” seçilerek sorun giderilebilir.

Cevapla
Muhammet
30 Aralık 2010, 14:07

eklentiyi yükledim ve diğer tüm işlemleri yaptım. ilk yüklediğimde eklenti sayfaların altında göründü sonra eklenti de bazı düzenlemeler yaptım artık sayfa altlarında görünmüyor. eklentiyi kaldırıp tekrar yükledim yine görünmüyor.

Cevapla
  Tufan Tunç
  30 Aralık 2010, 17:04

  Merhaba Muhammet,
  belirttiğin sorunun kaynağını tam olarak çözmem zor çünkü pek çok kaynağı olabilir. Öncelikle, eğer bir cache eklentisi kullanıyorsan eklentiyi etkisiz hale getirdiğin zaman ki cache kullanılıyor olabilir. Cache’i tazelemeni öneririm.

  Bunun dışında, eklentinin orjinal dosyalarını atıp etkinleştirdikten sonra ayarlarını tekrar kurcala. Varsayılan ayarlara dönmüş olabilir. Şu an kullanmadığım için tam olarak hangi ayar olduğunu belirtemiyorum fakat icon’ları konulardan sonra göstermesi için bir seçenek olacaktı. Bu seçeneği işaretlediğinden emin ol.

  Bir de, eklentiyi ilk kullandığın zaman ile düzenleme yaptığın zaman aralığında bir başka eklenti kurduysan eğer, birbirlerinin çalışmasını engelliyor olabilirler. Sexy Bookmarks eklentisi için böyle birşey olacağını çok fazla sanmıyorum fakat daha önce böyle bir çakışma yaşadım. Kontrol etmende fayda var.

  Cevapla
Salih
06 Mayıs 2011, 11:57

Dostum teşekkürler çok güzel anlatmışsın sorunsuz hallettim sayende

Cevapla
ismail
11 Eylül 2011, 13:22

güzel teşekkürler.

Cevapla
chat
12 Aralık 2011, 12:21

Bende bunu arıyordum tam hemen ekliyelim siteye

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress güvenliğiniz için 5 eklenti

WordPress sitenizin güvenliğini sağlamak ve saldırılara karşı önleminizi almak için […]

Kapat