RSS
47
728x90 ad area

Sosyal medyada beğeni sayınızı arttırmanın yolları

SOSYAL MEDYADA BEĞENİZİ ARTTIRMANIN YOLLARI

Günümüzün vazgeçilmezi sosyal medyadır. Elektrikler kesilince ilk aklımıza gelen şarjımız oluyor. Şarjımız bitince panikliyoruz resmen. Hatta çoğumuz yanımızda şarj aleti taşıyoruz. Neden böyle davranıyoruz, sanki şey bitince cihaz değil de biz kapanıyoruz. Sosyal medyadan uzak kalmamak için bütün bu çabamız. Çoğu insan sosyal medya da beğeni sayısını arttırmaya çalışıyor. Böylece daha çok dikkat çekiyor ve daha fazla kişiye ulaşıyoruz. Peki, sosyal medyada beğeni sayısını nasıl arttırmak için ne yapmalı.

Öncelikle en eski ama hala fenomen olan sitemiz Facebook’tan başlayalım. Öncelikle sayfanın sürekli olarak güncel olması gereklidir. Paylaştığınız şeyler çoğunluğun hoşuna giden şeyler olmalıdır. İlk başlarda sayfanızı açtıktan sonra günde 10-15 sonraların da ise 5 gönderi paylaşsanız yeterli olmaktadır. Paylaşımlarda etiketleme yaparak da takipçi sayısını artırmak işinizi kolaylaştırır. Diğer sayfalara girip yorum yapın, yorumlarda kendi sayfanızın reklamını yapın. Fake hesap açıp takipçisi çok olan birilerini ekleyerek kendi sayfanıza başkalarını çekebilirsiniz.

Gelelim fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram’a. Instagram hatırlarınızı, güzel anılarınızı paylaştığınız hatta satmak istediğiniz ürünleri paylaştığınız güzel bir ortam. Yine burada da etiketleme yapabilirsiniz. Yani hastag’ ler fotografları kelimeler ile kategorilere ayırmanın bir yöntemidir. Bu sizin sayfanızın başkaları tarafından keşif edilmesinş sağlar. Ne kadar çok # hastag kullanırsanız, beğeni ve fark edilir sayınız o kadar çok artacaktır. Etiket kullanırken şunları yapmakta fayda var; her bir fotoğrafınızda birden fazla etiket kullanın, bu etiketleri popüler etiketlerden seçmeye özen gösterin. Mobil porno sex gibi, bunun için en çok kullanılan etiketleri araştırıp, bunları kullanabilirsiniz.

Fotoğrafları yüklemeden önce filtreleme uygulamaları kullanın fotoğrafınız daha güzel görünecek beğeni sayısı artacaktır. İnsanların görmek istediği fotoğraflar paylaşmaya özen gösterin. Aile fotoğrafı paylaşan kişiler bazılarına daha samimi geldiğinden abartmadan birkaç aile fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Evcil hayvan resimleri paylaşabilirsiniz böylece özellikle bayanların dikkatini çekebilirsiniz. Siz de başkalarının profiline uğrayın ki size geri dönüşler olsun.

İnternetten herkese bir nevi SMS attığınız platform olan twitterda sıra. Aslında benzer uygulamaları burada da yapacaksınız. Öncelikle hesabınızı aktif kullanacaksınız. Yavaş yavaş takipçi sayınızı arttırarak daha geniş kitlelere ulaşmaya çalışacaksınız. Gündemdeki konular ile ilgili tweetler atarak dikkat çekebilirsiniz. Burada sınırlı paylaşım yapabileceğiniz için çarpıcı, vurucu tweet atmak zorundasınız.

Yukarıda anlattığımız yöntemler ile uğraşacak sabrım, zamanım ve ya gücüm yok diyorsanız geriye hileli yöntemler kalıyor. Takipçi sayısını arttırmak için çeşitli takipçi satın alma siteleri var. Ya da hileli uygulamalar var bunları da kullanabilirsiniz.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Akıllı telefonların hayatımızdaki bilinmeyen önemi

Hayatın en önemli dönemini yaşıyorsunuz belki de. Keşfedildiği bu günden […]

Kapat