RSS
47
728x90 ad area

SI CAPTCHA ile Spam Yorumlardan Kurtulun

Spam yorumlardan kurtulmak için Wordpres ile birlikte gelen Akismet eklentisine bir alternatif daha

 

 

 

Bu eklenti sayesinde ziyaretçilerinize yorum yaparken, wordpressinize kayıt olma imkanı tanıyorsanız kayıt olurken veya giriş yaparken captcha kodu’nu doğrulamalarını isteyebilirsiniz.

 

 

 

 

WordPress yönetim panelinizin Eklentiler sekmesinden > Sı captcha options ( Sı captcha  Ayarlar ) bölümünden ulaşacağınız kısımdan çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz.Bunlardan en göze çarpıcı olanı CAPTCHA kodunun zorluk seviyesini ayarlayabilmeniz.Bu sayede kullanıcılarınıza daha kolaylıkla okuyabilecekleri kodları görmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Eklentinin Kurulumu

Eklenti dosyalarını /wp-content/plugins/ dizinine yolladıktan sonra wordpress yönetici panelinizin eklentiler sekmesinden aktif etmelisiniz.Bunun dışında temanıza eklemeniz gereken herhangi bir kod bulunmamaktadır.

 

 

 

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
mustafa
16 Haziran 2012, 21:33

captcha şart aslında. akismet tam koruma konusunda çözüm üretemiyor. her girişte yüzlerce istenmeyen yorum görmek istemeyenler için ideal.

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Yazıya Eklenen İlk Resmi Otomatik Öne Çıkarılmış Görsel Olarak Belirlemek

Yazılarınızı yayınlarken öne çıkarılmış görsel ayarlamayı unutuyorsanız, bu ipucunu deneyebilirsiniz.

Kapat