RSS
47
728x90 ad area

RSS beslemesinin altına metin ekleme

RSS beslemesinin altına metin ekleme

Bir önceki konuda blogların RSS beslemelerinin botlar tarafından içerik hırsızlığı için kullanılabileceğinden bahsetmiştim. Bu yazıda da yine bir önlem olarak RSS akışımızın sonuna link, gizlilik metni veya istediğimiz herhangi bir uyarı / yazıyı eklemek için kullanabileceğimiz bir eklentiyi tanıtacağım.

RSS Footer, RSS beslememizin içine istediğimiz bir metni eklememize olanak sağlıyan bir eklenti. Bu işlemi yapan diğer eklentilerden farkı ise, küçük boyutu, çok fazla ayrıntılı olmadan yeterince seçenek sunması ve kolay kullanımı.

Eklenti Joost de Valk tarafından geliştirildi. Eklentinin orjinal sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. İndirmek için buradaki WordPress eklenti dizini sayfasını ziyaret edin.

Eklentinin tek eksiği, Türkçe karakterleri desteklemiyor olması. Bu sorunu atlatmak için Türkçe karakterlerin ASCII karşılığını kullanmalısınız. Aşağıda Türkçe karakterler yerine kullanmanız gereken kodlar var [kaynak]:

ç  ç
ı  ı
ğ  ğ
ö  ö
ş  ş
ü  ü
Ç  Ç
İ  İ
Ğ  Ð
Ö  Ö
Ş  Ş
Ü  Ü

Örnek kullanım:

%%POSTLINK%% başlıklı bu makale, %%BLOGLINK%%nde yayınlanmıştır.

RSS okuyucudaki görünümü bu şekilde olacaktır:
RSS beslemesine alt metin ekleme başlıklı bu makale, WordPress Destek Sitesinde yayınlanmıştır.

Eklenti hakkında bir sorunuz veya merak ettiğiniz birşey varsa lütfen yorumlarınızda sorun.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Özet RSS akışı ile içerik hırsızlığını engellemek

Bu hafta içinde WordPress Destek sitemizde de yaşadığımız içerik hırsızlığı […]

Kapat