RSS
47
728x90 ad area

Resimleriniz için WordPress site haritası

Resimleriniz için WordPress site haritası

Blogumda yayıladığım makaleleri görsel açıdan desteklemek için çoğu zaman resim kullanırım. Bunu bazen anlatımı güçlendirmek için oluyor bazen de okurun ilgisini çekmek için.

Eğer siz de blogunuzdaki konularda resim kullanıyorsanız, bu resimlerin Google tarafından indekslenmesi ve Google görsel aramalarında listelenmesi için site haritası oluşturabilirsiniz.

WordPress blogunuzda resim site haritası oluşturmak için Google XML Sitemap for Images isimli eklentiden yararlanacağınz.

Öncelikle eklentiyi indirip WordPress blogunuza kurun. Etkinleştirdikten sonra yönetim panelinizde Araçlar > Image Sitemap adresinde resim site haritanızı oluşturmanız için bir link olacak. Buraya tıklayarak site haritanızı oluşturabilirsiniz.

Not: Eğer sitenizin ana dizini yazmaya açık değilse site haritası oluşturulmayacak ve hata alacaksınız. FTP’den hostunuza bağlanın ve httpdocs veya www dizinine chmod 777 verin. Site haritanızı oluşturduktan sonra tekrar eski chmod değerini uygulayın.

Eklentinin tek kötü yanı, site siteye bir görsel eklediğinizde bunu resim site haritanıza otomatik olarak eklememesi. Bu nedenle ara ara site haritanızı tekrar oluşturmalısınız.

Oluşturduğunuz yeni site haritasını Google Web Yöneticisi Araçları‘na eklemeyi unutmayın.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
Aysun
18 Nisan 2011, 15:38

Fena bir eklenti değil denenebilir bence ben de yararını gördüm zaman zaman..

Cevapla
Murat Demirci
25 Ocak 2013, 21:10

Çalışmıyo Nedense Ya .s

Cevapla
    Barış
    16 Şubat 2013, 14:05

    karşılaştığınız sorunu dha detaylı olarak wordpress destek forumlarında paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım.

    Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
en iyi nargile

Nargile severlerin ve meraklılarının çok seveceği bir site aktif yayın […]

Kapat