RSS
47
728x90 ad area

Özet Metin Uzunluğunu Kısıtlama Yöntemi

WordPress Özet Metin Uzunluğunu Kısıtlamak

Yazılarınızın özet metinleri, WordPress temanızda kaymalara neden oluyorsa tüm yazılarınızı düzenlemek zorunda değilsiniz. WordPress temanızda gösterilecek özet metin uzunluğunu belirleyebilirsiniz.

Blog anasayfanızdaki özet metinler, ziyaretçilerinize yazı içeriği hakkında bilgi verir. Fakat özet metinleriniz uzunsa,  bazenWordPress temanızda kaymalara neden olabilir. Bazen de özet metinlerinizi daha kısa tutmak isteyebilirsiniz.

Bu durumda WordPress’in temanızda göstereceği özet metin uzunluğuna kelime sınırı koyabilirsiniz. WPDestek.com anasayfasında özet metinler de bu şekilde sınırlanmıştır.

Öncelikle temanızın functions.php dosyasını yedekleyin.

Daha sonra aşağıdaki kod parçasını functions.php dosyanıza ekleyin.

add_filter('excerpt_length', 'my_excerpt_length');
function my_excerpt_length($len) { return 75; }

Bu sayede özet metin uzunluğunu 75 kelimeye sınırlamış oldunuz. WPDestek.com anasayfasındaki özet metinler 20 kelime ile sınırlıdır. Deneme-yanılma yöntemi ile kendiniz için uygun kelime sınırını bulabilirsiniz.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
aska_surgun
28 Ekim 2011, 19:25

kardeşim her ne yaptıysam sınırlama yapamadım hüseyyin emanet kardeşimizin Outline temasına özel alan özelliği ekledim ve bu yöntemi ile resim ekliyorum ama bir türlü sınırlama getiremedim yerine yazdığımda sınırlanma oluyor ama resimler gözükmüyor kardeşim yardımcı olursan sevinirim

Cevapla
  Tufan Tunç
  05 Kasım 2011, 09:50

  Merhaba, özet metin bölümünde yanlızca yazılar görüntülenir. Yazı görselleri özet metin bölümünde gösterilmiyor.

  Cevapla
serkan sürer
23 Kasım 2011, 09:05

iyi günler. ben bir şey sormak istiyorum. önceden yazılarım anasayfada özet şeklinde gözüküyordu ve devamını oku dediğinizde yazının tamamı okunuyordu. fakat son zamanlarda nolduysa okunma bölümünden defalarcan özet sekmesini seçtiğim halde yazılarım anasayfada tam metin olarak çıkıyor. bunun sebebi nedir? ve nasıl düzeltebilirim

Cevapla
  Tufan Tunç
  24 Kasım 2011, 16:51

  Merheba Serkan,
  okunma bölümünden seçmiş olduğun özet seçeneği yanlızca RSS’lerde geçerli olur. Site anasayfasını etkilemez. Eğer kullandığın temanın yönetim paneli varsa, bu panele göz atmanı tercih ederim. Oradaki bir seçenek değişmiş olabilir. Eğer yoksa, temanın kodlarında bir değişiklik olmuştur. index.php ve varsa home.php dosyasını yeniden sunucuya yükleyip deneyebilirsin.

  Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WBasit WordPress Teması

Wbasit WordPress Teması, basit ve geliştirilebilir yapısıyla kişisel bloglar için […]

Kapat