RSS
47
728x90 ad area

Okuyorum (Now Reading) Eklentisi

Okuyorum (Now Reading) Eklentisi

Okuyorum eklentisi, kitap okumayı sevenler ve okuduklarını ziyaretçileriyle paylaşmak isteyenler için Umut Doğan tarafında Türkçe’ye çevrilmiş oldukça güzel ve kullanışlı bir eklenti. Bu eklenti sayesinde şuanda okumakta olduğunuz, okumayı bitirdiğiniz ve okuyacağınız kitapları ayrı ayrı kullanıcılarınıza gösterebiliyorsunuz.

Kurulumu
Eklentinin resmi sitesi : http://robm.me.uk/projects/plugins/wordpress/now-reading

Umut Doğan‘ın sitesinde kullanmış olduğu şekliyle eklentiyi buradan indirin.
– Sıkıştırılmış RAR dosyasının içindekileri bir klasöre açın.
– FTP programınızı kullanarak bütün dosyaları sitenizin wp-content/plugins klasörüne gönderin. (Orada bir now-reading klasörü ve içinde eklentinin dosyaları olacak şekilde olmasına dikkat edin.)
– WP Yönetim Panelinizden Now-Reading eklentisini etkinleştirin.
– Tercihler altındaki Okuyorum tabından ayarlarınızı yapın.
– Son olarak eğer yanmenünüze o an ne okuduğunuzu gösteren ve tıklandığında ziyaretçiyi kütüphanenize yönlendiren linkler olmasını istiyorsanız sidebar.php dosyanızın uygun bir yerine şu kodları ekleyin:(tabi kendi temanıza göre uyarlayabilirsiniz)

[php]

Ne Okuyorum?

[/php]

Not: Eğer eklenti Türkçe görünmezse, eklentinin translations klasöründeki tr_TR klasör adını ve now-reading-tr_TR.mo dosya adını wp-config.php’deki dil baş ekine göre değiştirin.

Eklentiyi Türkçe’ye çevirip bizimle paylaşan ve yukarıdaki kurulum için sitesinden alıntı yapmış olduğumuz Umut Doğan‘a teşekkür eder, çalışamlarında başarılar dileriz.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
orhan kuskulu
11 Haziran 2007, 15:05

teşekkürler çok güzel bir eklenti. ama okuduğumuz kitapları nerden, nasıl ekleyeceğimizi bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

Cevapla
Umut Doğan
25 Haziran 2007, 10:40

Siteye bu sorunuzla ilgili bir yorum ekledim… -> http://www.umutdogan.com/2007/06/06/wordpress-now-reading-eklentisi-turkce/#comments

Cevapla
Okuyorum (Now Reading) Eklentisi | Bedava Video İzle
04 Eylül 2007, 09:25

[…] Kod […]

Cevapla
Okuyorum (Now Reading) Eklentisi | t-infection.com | tasarım oyuncakları, web teknolojileri
02 Ekim 2007, 00:11

[…] Uzun süredir sınavlar ve finaller dolayısıyla gündemi takip edemiyorum. Fakat Erhan kardeşim yine yaptı yapacağını. Volkank.com‘da yazmış olduğum bir yazıma yaptığı yorumunda Okuyorum eklentisinden bahsetti. Okuyorum eklentisi basit bir mantıkla sizin okuduğunuz kitapları sidebar üzerinde gösteriyor. Bunu yaparken Amazon.com üzerinden okuduğunuz kitabın ISBN bilgisini alıyor ve resimle beraber blogunuzda gösteriyor. Dilerseniz okuduğunuz kitabı kendiniz de manuel olarak ekleyebiliyorsunuz. Sürekli kitap okuyan ve bunu blogunda ziyaretçileriyle paylaşmak isteyenler için çok güzel bir eklenti. Eklentiyi Türkçe’ye çeviren Umut Doğan‘a da ayrıca teşekkür etmemiz gerekir. Eklentiyle ilgili detaylı bilgileri hem Umut Doğan’ın kişisel blogunda hem de WpDestek.com üzerinde görebilirsiniz. Now Reading, Okuyorum, WordPress Eklenti […]

Cevapla
elscream
20 Temmuz 2010, 17:12

teşekkürler…

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress Kategori Fonksiyonlarının Kullanımı

Bu güzel yazıyı bizimle paylaşan Hakan Demiray'a teşekkür ediyoruz. Yazının […]

Kapat