RSS
47
728x90 ad area

Microsoft’un tercihi WordPress oldu

Microsoft’un tercihi WordPress oldu


Microsoft, Techcrunch Disrupt’ta yaptığı açıklamada Windows Live Spaces servisini kapatıp kullanıcılarını WordPress.com’a taşıyacağını açıkladı.

Microsoft’un Windows Live’dan sorumlu direktörü Dharmesh Mehta ve WordPress.com’un sahibi Automattic’in CEO’su Toni Schneider, iki büyük firmanın yaptığı anlaşmayı birlikte duyurdu.
Bu anlaşmayla birlikte 30 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Windows Live Spaces, kullanıcılarını 26 milyon kullanıcıya sahip WordPress.com’a taşıması için 6 ay süre tanıyacak.

Daha önce Windows Live hizmetin WordPress’i de entegre ederek kullanıcıların yazdıkları yazıları MSN Messenger’da duyurmalarını sağlamıştı. Yeni yapılacak bir güncelleme ile de Windows Live Writer’da WordPress.com varsayılan blog servisi olarak gelecek.

Açıklamanın ardından WordPress.com’da Windows Live Spaces kullanıcıları için bir karşılama haberi yazan Paul Kim, yeni WordPress kullanıcılarına WordPress’in temel özelliklerini de tanıtmayı ihmal etmemiş.

WordPress.com’da Paul Kim’in yazdığı karşılama yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

WordPress geliştiricisi Matt Mullenweg de kendi blogunda bu konudan bahsetti. Matt’in yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca haber hakkında daha ayrıntılı bilgi veren ve duyurunun videosunun da bulunduğu Webrazzi’deki bu konuya da bakmanızı tavsiye ederim.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
RSS beslemesinin altına metin ekleme

Bir önceki konuda blogların RSS beslemelerinin botlar tarafından içerik hırsızlığı […]

Kapat