RSS
47
728x90 ad area

Link çıkışları sayfa değerinizi düşürmesin

Link çıkışları sayfa değerinizi düşürmesin

WordPress sitenizdeki link çıkışları, sayfalarınızın Pagerank değerlerini doğrudan etkiler. Özellikle son dönemlerde artan spam yorumların amacı da budur. Sizin sayfa değerlerinizden faydalanıp kendi sitelerine link çekerek sitelerinin SEO skorunu arttırmak.

Sayfalarınızdaki istenmeyen link çıkışlarını “nofollow” ile etiketlerseniz, bu durumu önlemiş olursunuz. Fakat uğraşmayıp link çıkışlarınızı sizin yerinize nofollow olarak etiketleyen bu eklenti işinizi kolaylaştıracaktır.

Nofollow Reciprocity eklentisi, sosyal imleme siteleri, ziyaretçi yorumları vs. gibi pek çok link çıkışını nofollow olarak işaretleyerek sayfalarınız PR değerini arttırmayı amaçlayan bir eklenti. Böylece sitenizin SEO skoru artacaktır.

Eklentinin ayrıntılı bir ayar yönetimi yok, yanlızca buradan indirip kurmanız yeterli.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
webmaster blogu
23 Mart 2011, 04:38

teşekkürler indiriyorum

Cevapla
Murat Demir
23 Mart 2011, 04:48

Güzel bir makale olmuş.

Link çıkışları ne kadar az olursa o kadar iyi olur. 🙂

Cevapla
Sait
10 Ocak 2012, 01:28

Uzun süredir link çıkılının ne olduğunu, nasıl engellenebileceğini araştırıyordum.
Şans eseri sizin verdiğiniz bilgilere ulaştım.
Teşekkür ederim.

Cevapla
kerem soysal
01 Mart 2012, 07:44

Merhaba.
Kendi adıma değil de bir arkadasım adına bir sorunumuz var bizim.
Wordpress eklentilerinden Site içi seoya atkısı olması açısından ‘2Automatic Tag Link Plugin”i kurduk.Normalde, etikelerden konu içinde geçenlerin linklenmesi, ”site/tag/ilgili olabilecek konular” olması gerekiyorken, eklenti işlevini tam olarak yerine getirmiyor ve ”../index.php/tag/%post_tag%” şeklinde bir linkle karşılaşıyoruz. ilk kurduğumuzda herhangi birproblem yoktu fakat, google aramalarında, etiket bazlı gösterimler arttığı için kaldırdık ve aramalar, direkt konulara ynlendirilsin die site haritasını güncelledik. sonradan başka bir düşünceyle Automatic Tag Link Plugin’i yeniden kurduk ve böyle oldu. Problem nerden kaynaklanıyor olabilir:S? yardımcı olabilir misiniz:S?

Cevapla
    Tufan Tunç
    11 Mart 2012, 15:28

    Merhaba Kerem,
    bu eklenti hakkında aynı sorunu yaşayanlar WordPress forumlarında bir başlık açmış. Sorun eklentinin yeni versiyonlarında giderildi demiş fakat eğer yeni versiyonda hala aynı sorunla karşılaşıyorsan orada daevisioninc isimli kullanıcının yazdığı çözümü denemeni öneririm.

    Cevapla
kerem soysal
13 Nisan 2012, 19:33

DOĞRUDUR eklentilr zaten güncel ve son sürüm. Problem giderildi. Konuyla ilgili açılan başlıkta ki daevisioninc’in verdiği cevapta yer alan 93. satırdaki ilgili kodu değiştirmek kafi geliyo..Üstad TEŞEKKÜR EDERİM yardımın için. Bi müdavimin olarak Eywallah.SAYGILAR

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress’te otomatik SEO linkleri oluşturun

WordPress sitenize SEO çalışmaları yapmak istiyorsanız, site içi optimizasyonlarla işe […]

Kapat