RSS
47
728x90 ad area

Google Hangouts 7.0 En Dikkat Çekici Özellikler

Google Hangouts 7.0 İle Gelen En Dikkat Çekici Özellikler

Google, Google Talk (G Talk) mesajlaşma uygulamasının özelliklerini geliştirerek Google Hangouts adlı uygulamayı piyasaya sürdü. Google Hangouts, iletişim yöntemleri anlamında çok fazla özelliği olan bir uygulamadır. Özelliklerinden önce kullanımından biraz bahsedelim. Hangouts ile hem mesajlaşabiliyor, hem de aynı anda birden fazla kişiyle canlı ve çoklu konuşmalar yapılabiliyor. Bunun için öncelikle, Gmail ya da Google+ hesabına sahip olmanız gerekiyor. Hesap sahibi olduktan sonra görüşme başlatmak için; yeni görüşme, yeni grup ya da yeni video görüşmelerden hangisi yapılacaksa seçim yapılır. Örneğin, yeni görüşme yapılacaksa eğer, görüşülecek kişinin mail ya da telefon numarasının yazılması, sizin için yeterli olacaktır. Daha sonra başlatılan görüşmelerde rahatlıkla iletişim kurmanız mümkün olacaktır.

Google Hangouts 7.0 ile gelen en dikkat çekici özellikler arasında, en fazla 10 kişi olmak üzere; canlı video ile yapılan görüşmeler yani sesli ve görüntülü yapılan görüşmeler, tartışmasız bir şekilde ilk sırayı alır. Devamında ise, eğer video görüşmesi yapmak istediğiniz kişi aktif değilse, arama yapılarak sohbete dahil olma isteği gönderilir. Başlayan görüşmeye kişiler istedikleri zaman katılabilirler. Zaman kısıtlaması yoktur. Ayrıca bu görüşme ile yapılan videoları kaydederek, sosyal paylaşım sitelerinde kolaylıkla yayınlamanız mümkündür.

Bu uygulama tamamen ücretsiz ve indirilmesi hızlıdır. Ki zaten çoğu akıllı telefonda yüklüdür. Fakat bu uygulama sadece mobil uygulama değildir. Tablet ve bilgisayarlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca Google Chrome tarayıcı için özel bir eklenti bulunur, onun sayesinde de istenilen her yerde kullanılabilir. Bu uygulamada da mesajlaşma yapabilirsiniz, video ve fotoğraf paylaşabilirsiniz. Diğer uygulamalardan ayıran bir özellik de tasarım alanının etkili ve geniş olmasıdır. Yeni bir güncellemeyle kazandırılan özelliklerden biri, hızlı yanıt vermedir. Bu özellikle beraber, paylaşım yapılan kişiler arasında, başka bir uygulamayla ilgilenmesi gereken kişi ya da kişiler varsa, işlerini yaparken aynı ekranda Hangouts paylaşımlarına devam edebilirler.

Güncellemeyle kazandırılan bir özellik daha bulunmaktadır. Çeşitli sohbet uygulamalarında da bulunan okundu, görüldü, aktif ya da aktif değil gibi, tabiri caizse kişileri ele veren özellikler Hangouts uygulamasında da bulunur. Hangouts’u birlikte kullandığınız kişi ya da arkadaşlarınız sizin, ”Son görülme” saatinizi bu uygulama ile görebilir fakat yeni güncellemeyle bu durumu ayarlar kısmından kolayca değiştirerek, kendinizi gizleyebilir ya da görmesini istemediğiniz kişileri uzaklaştırabilirsiniz. Son olarak size rahatsızlık veren kişilere engelleyerek, iletişimlerinizi kesebilirsiniz.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal medyada beğeni sayınızı arttırmanın yolları

SOSYAL MEDYADA BEĞENİZİ ARTTIRMANIN YOLLARI Günümüzün vazgeçilmezi sosyal medyadır. Elektrikler […]

Kapat