RSS
47
728x90 ad area

Giriş yapan kullanıcıları mevcut sayfaya yönlendirmek

Giriş yapan kullanıcıları mevcut sayfaya yönlendirmek

WordPress sitelerinizde üyeleriniz siteye giriş yaptıklarında varsayılan olarak Yönetim Sayfasına yönlendiriliyor. Fakat üyeleriniz yalnızca yorum haklarına sahipse WordPress yönetim sayfasında yapabilecekleri pek bir iş yok. Bu durumda siteye giriş yapan üyelerinizi bulundukları sayfaya yölendirmeniz hem üyelerinize vakit kazandıracak hem de daha kullanışlı olacaktır.

WordPress kendi içerisinde bu işlemi yapmanıza olanak sağlayan bir fonksiyona sahip: wp_login_url()

Bu fonksiyonu aşağıdaki şekilde kullanarak üyelerinizi sitenize giriş yaptıktan sonra okudukları sayfaya geri yönlendirebilirsiniz.

<a href="<?php echo wp_login_url(get_permalink()); ?>" title="Giriş Yap">Giriş Yap</a>

Bu kod üye giriş sayfanıza bir parametre gönderir, böylece üyeleriniz sitenizde bir sayfayı okurken bu butonla giriş sayfasına ulaşıp giriş yaparlarsa, giriş yaptıktan sonra okudukları konuya geri dönerler.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
Mücahid
13 Kasım 2011, 01:44

bu kodu nereye yazacaz bulamadım o fonksiyonu…

Cevapla
    Tufan Tunç
    13 Kasım 2011, 02:44

    Bu kodu temanda görünmesini istediğin bir yere ekleyebilirsin. Örneğin header.php dosyasında, menünün sonuna ekleyebilirsin. Bu kodu temaya eklemek ve kullanmak biraz kodlama bilgisi gerektirecektir.

    Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress için benzer yazılar eklentisi

WordPress sitenizdeki yazılarınızın altında, o yazıya benzeyen diğer yazılarınızı da […]

Kapat