RSS
47
728x90 ad area

En Yaygın WordPress Hatası

En Yaygın WordPress Hatası

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at …\wp-contact-form\wp-contactform.php:1) in c:\program files\php\www\test\wp-includes\pluggable-functions.php on line 272

Buradaki wp-contactform.php yerinde daha çok wp-config.php de olabiliyor veya herhan gi bir wordpress dosyası. Her ne kadar çözümü basti bir sorun olsa da siteyi çökertmeye yetiyor da artıyor bile 🙂

Bu sorunun sebebi, siz bir dosya düzenleyici ile php dosyasını düzenlediğinizde, normal yapısı ANSI olan php dosyası UTF-8‘e dönüşebiliyor kaydederken. Aslında siz hata göremiyorsunuz fakat wpb2ftp ile girip bakarsanız dosyanın en başında şunu görürsünüz.

[php]

Bu anlamsız karakterler yorumlanamadığı ve php dosyası tanınamadığı için yukarıdaki gibi dosya.php:1 hatası alırsınız. Buradaki 1 ilk satır anlamına gelir.

ÇÖZÜM 1
Çözüm şu, dosyanızı düzenlerken ANSI ‘de çalışın. Peki bunu nasıl yapıcam derseniz, notepad++ programını indirin. Bu program üzerinden anlatıcam ama genelde tüm düzenleyicilerde yöntem ve mantık aynıdır. Programı kurduktan sonra hata mesajı aldığınız dosyanızı bu program ile açın. Daha sonra programın üst menüsünden Biçim altında ANSI Karakter Biçimine Dönüştür‘ü seçin. Dosyanızda düzenleme yapacaksanız yapın ve kaydedin. Artık bu dosya ile sorun yaşamayacaksınız 😉

ÇÖZÜM 2
Yukarıda belirtmeyi unutmuşum. Bu hata tema dosyalarında sorun yaratmıyor. Yani tema soyalarınız UTF-8 formatında olabilir, olmalı 🙂 Fakat eklenti dosyalarında sorun olabiliyor. Oysa ki eklenti dosyalarımızda da Türkçe karakter kullanmamız gerekebiliyor. İşte bu sorunu halletmek yani hem UTF-8’e dönüştürmek hem de yukarıdaki karakterlerden kurtulmak için şunu yapmalıyız.

Önce dosyayı UTF-8 olarak düzenliyoruz. Ardından Ultra edit programını açıyoruz. (Notepad++ bu anlatacağımı yapamıyor) Yapacağımız işlem kısaca programın dosyaların UTF-8 olup olmadıklarını otomatik olarak tespit etmesini kapatmak. Ultra editin ayarlarından Advanced Bölümünden-> Configuration bölümüne giriyoruz. Orada File Handling Altında -> Unicode UTF-8 Detection bölümünden Auto Detect UTF-8 files seçeneğinin işaretini kaldırıyoruz. Böyle yapıp dosyamızı açınca dosyada o garip karakterleri görebiliyoruz. Onları silip kaydedince sorun çözülüyor.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
Umut Doğan
31 Ekim 2006, 00:56

Çözüm 2 Notepad++’da da oluyor.

Adımlar:

1)Dosyayı açtıktan sonra Biçim menüsünden UTF-8 karakter biçemine dönüştür seçilir.

2)Gerekli Türkçeleştirmeler yapılır.

3) İşimiz bitince yine Biçim menüsünden bu kez ANSI Karakter Biçimine Dönüştür seçilir.

4) Kaydedilir..

Bu arad site çok kullanışlı ve güzel. Yapımcılara teşekkürler 😉

Cevapla
Ender Maşalı
18 Mayıs 2011, 11:33

emeğinize sağlık, problemim çözüldü

Cevapla
kürşat
07 Ağustos 2011, 11:34

Teşekküler işime yaradı.

Cevapla
Ziya Karakaya
20 Eylül 2011, 10:52

Sorunun Çözümü Bizim Coderlerimiz Biraz Aklı Havada Ya Hiç Dokunma Dosyalara Oyle Kalsın Herkez Kendi Halletsin Çeviriyi Yada Dikkatli Editle Arkadaş Bu Kadar Duyarsız Bir Toplumuz Adamlar Hiç Sayfa Sonlarına ?> Şunu Koymamış Bu Kadar Millet Uğraşıyor Kurcam Die Kimlerin Bilmem Hakkını Yiyorlar Bunlar Çözüm Arayanlara Çözüm Tek Kelimeyle Ya Dosyalar UTF8 Kaydedilmiş Yada Bitişlerde ?> Bu Kapama İşaretini Koymamışlar Çözemeyenler Sorun İçin Yardım İsteyebilirler Dediğim Gibi Hiç Bir Yerde Aramayın Çözümü Sadece Dediklerime Bakın Çalışacaktır Kurulum

Cevapla
Duygu Özlem Demir
05 Ocak 2012, 16:40

Merhaba , wordpress sitemize Presenter programını yerleştirerek sunumları bu kanalla göstermek istiyoruz. Sitemize presenter nasıl yükleyebiliriz?
Bu konuda acil yardıma ihtiyacım var, teşekkürler…

Cevapla
  Tufan Tunç
  06 Ocak 2012, 18:56

  Merhaba Duygu,
  WordPress bloglarda sunum gösterimi için ekstra eklenti kurmaya gerek yok. Sunumlarınızı slidershare sitesine yükleyip embed kodlarını içeriğinizin HTML bölümüne ekleyerek gösterebilirsiniz. Örneğin sitemizin Hakkında sayfasına gözatabilirsiniz.

  Cevapla
Selim
12 Ocak 2012, 12:03

Merhaba arkadaşım.
Worpress te yazılarımı türkçe yazabiliyorum. Orda herhangi bir karakter bozukluğu yok ancak. Bu sitebar kısmında bulunan Arşiv, Yazılar kısmında Türkçe karakter sorunu var. Bir türlü düzeltemedim.
Arşivler = Arivler olarak yazıyor.
Yazılar: (ı harfi karakter sorunundan dolayı) Yazlar yazıyor.
Bunu nasıl çözebilirim

Cevapla
Zeynep
18 Ocak 2012, 22:18

Tufan Bey 5 yıl önce yazdığınız bu yardım çok işime yaradı, problemimi çözdüm. Çok teşekkür ederim 🙂

Cevapla
  Tufan Tunç
  18 Ocak 2012, 22:20

  Rica ederim,
  iyi bloglamalar 🙂

  Cevapla
mehmet
08 Haziran 2013, 15:08

home/acasbabsda/public_html/wp-content/plugins/newsletter/subscription/subscription.php on line 96
bu sorunu nasıl çözbilirim bir yardımcı olabilirmisiniz.

Cevapla
  Tufan Tunç
  01 Eylül 2013, 18:35

  Merhaba,
  newsletter isimli eklentiniz WP sürümünüzü desteklemiyor.
  Eklentiyi kaldırıp aynı görevi yapan alternatif bir eklenti kullanmanızı tavsiye ederim.

  Cevapla
ahmet
28 Kasım 2014, 12:54

çok teşekürler faydalı oldu

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
İletişim Formu (Wp Contact Form)

Eklenti Adı : WP-ContactForm (İletişim Formu) İşlevi : Sitenizde ziyaretçilerinizin […]

Kapat