RSS
47
728x90 ad area

E-posta ile yazı yayınlamanızın faydaları

Hızlı ve güvenli bir şekilde blog yazıları yayınlamak için basit bir özellik.

WordPress blogunuzda yeni bir yazı yayınlamak istiyorsunuz. Ancak karşınızda bazı engeller var. Örneğin:

Aklınıza gelebilecek pek çok konuda e-posta ile blog yazısı yayınlamak kurtarıcı oluyor. Çünkü pek çok faydası var:

  1. Güvenlidir.
    Çünkü yönetim panelinize giriş yapmanız gerekmez. E-postanızı gönderirsiniz ve yayınlanır.
  2. Hızlıdır.
    Tarayıcınızla veya birden fazla güvenlik kontrolü varsa yönetim panelinizle vakit kaybetmeden yazınızı yayınlayabilirsiniz.
  3. Yolculuk esnasında SMS atar gibi yazınızı yayınlayabilirsiniz.
    Akıllı telefonunuzun e-posta uygulamasından yazınızı yazın ve gönderin. WordPress için mobil uygulama indirmenize gerek yok.

Elbette, e-posta üzerinden yazı yayınlamanın da eksik bazı yönleri var. Örneğin görsel yayınlayamazsınız. Ve kullandığınız e-posta adresine gönderilen her yazı yayınlanır. Bu nedenle bu adresi bir başkasının öğrenmemesi gerek. Yoksa kolayca sitenizde yazı yayınlayabilir. Tahmin edilmesi zor  bir e-posta adresi seçmelisiniz. Sadece yazı yayınlamak için kullanacağınız yeni bir e-posta adresi ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Gelelim nasıl yapacağınıza…

Yönetim panelinizde Ayarlar sayfasından Yazma sayfasına gelin. Ayarlama yapmanız gereken alan Email ile yazma başlığı altında.

eposta-ile-yazma

Hosting panelinizden veya Gmail gibi ücretsiz e-posta servisinden e-posta adresinizi açın. E-posta adresinin tahmin edilmesi zor bir adresten oluşması gerekiyor.  (WordPress size isim önerilerde bulunuyor, o isimlerle de açabilirsiniz.)

Daha sonra kullandığınız servisin POP3 ayarlarını öğrenin. Gelen posta sunucusu bilgisini kopyalayın ve paneldeki Posta sunucusu alanına yapıştırın. Panelde 110 yazılı alan port bilgisidir. Eğer kullandığın e-posta servisi farklı bir gelen sunucu portu vermediyse bu şekilde kalsın.

E-posta ve şifre bilgilerinizi de girip kaydedin.

Hepsi bu kadar, iyi bloglamalar.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Tecrübelilerden WordPress üzerine sohbetler

Serkan Algur ve Sinan İşler, #wwwkonusuyoruz etiketiyle internet ve WordPress üzerine faydalı bilgiler paylaşıyor.

Kapat