RSS
47
728x90 ad area

Dofollow Trackbacks Eklentisi

Dofollow Trackbacks Eklentisi

Aramıza yeni katılan bir Türk eklenti yazarı olan Turk Hit Box tarafından yaratılmış olan bu eklenti size gelen geri izlemelerin arama motorları tarafından takip edilebilmesini sağlıyor. Konuyu biraz daha açacak olursam, normalde WordPress geri izlemelerin bağlantılarına rel=”nofollow” eklemektedir. Böylece başka sitelerden sitenize gelen geri izlemeler arama motorları tarafından takip edilmez yani sitenizden bu bağlantılar görülüp bağlantının geldiği sitelere gidilmez. Her ne kadar spam’in önüne geçmek için alınmış bir tedbir olsa da insanların birbirini desteklemesini de olumsuz yönden etkileyen bir unsurdur. Turk Hit Box’da buradan yola çıkarak bu rel=”nofollow” kodunu kaldıran Dofollow Trackbacks eklentisini yazmış.

Kurulumu
Bu güzel eklenti kurmak da bir o kadar kolay.
Dosyayı buradan indirin.
İsmini thb-dofollow-trackback.php şeklinde değiştirin.
Sitenizin eklenti dizinine gönderin.
Yönetim panelinden aktif hale getirin.

Birbirimizi desteklememize yardım edecek olan bu kaliteli eklenti için Turk Hit Box‘a teşekkür ederiz. Ayrıca aramıza yeni bir Türk WordPress eklenti yazarı olarak da katıldığı için hoşgeldin diyoruz 😉

Konuyu pekiştirmek açısından rel=”nofollow” üzerine yazılmış olan Acemi Blogcu‘nun makalesini okumanızı tavsiye ederim.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
Cantay
17 Haziran 2007, 03:39

Acemiblogu okudum altında yorumları okudum ve cok kararsız kaldım eger dofollow olarak açık bırakırsak google botları sitemizdeki okuyucularımızın yazdıgı siteleri arama motoruna indexliyecek ama bu seferde acemiblogun tabiri ile google sitemizi spam olarak algılayarak pr degerimizi düşürecek.. nofollow olarak yaparsakta bu sefer google sitede verilen linkleri indexlemiyecek buda karşı tarafın linkini sitemde google aramalarında görünmemesini sağlıyacak, link paylasımını engellemiş olucaz ve karşı tarafın spam siteymiş gibi oldugunu dusunmus gibi olucaz güvememe meselesini ortaya koyucak çok karmaşık bir durum bu eklenti iyimi kötümü bu durumda.. Hangisine inanıcaz..

Cevapla
MUSTY
20 Haziran 2007, 12:09

ya nasıl aktif etez nereye gondecez:S yardımcı olurmusun 🙂

Cevapla
Mehmet
21 Eylül 2007, 10:49

Sitemde, yazdıgım yazılar, daha önce yazdığım yazıları trackback olan yorum kısmına kendiliğinden ekliyor. Ben kendi yazılarımın geri izlemeye alınmasını engellemek için ne yapabilirim?

Cevapla
seosal
14 Ekim 2007, 14:12

Cantay’ ın görüşleri mantıklı. Bu tür bir eklenti ile spam kategorisine girmek an meselesi. Deneyen veya olumlu sonuç alan var mı acaba?

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
High Keyword Density Eklentisi

Turkish Hit Box'ın bizimle paylaşmış olduğu High Keyword Density Eklentisi, […]

Kapat