RSS
47
728x90 ad area

Boldy Teması Türkçe v2

boldy türkçe wordpress teması
Daha önce Türkçeleştirmesini yapmış olduğum ve pek çok kişi tarafından beğenilerek kullanılan Boldy Teması’nın hatalarını giderip ayrıntılı bir dökümantasyon hazırladım.
Görünümü ve gelişmiş özellikleri nedeniyle kullanım şekli diğer WordPress temalara göre çok daha farklı bir tema. Açıklamaları okuyarak temayı kullanmayı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Boldy WordPress Temasını daha önce Boldy Teması Türkçe başlıklı yazıda Türkçe olarak yayınlanmıştım. Fakat temadan kaynaklan eksiklikler ve Türkçe karakter bozukluğu nedeniyle kullananlar pek çok düzeltme yapmak zorunda kalmıştı.

Yeni versiyonda bu hataların pek çoğunu düzelttim.
Boldy Teması Türkçe v2 buradan indirebilirsiniz.

Düzeltilen hatalar:

Boldy WordPress Teması Kullanımı:
Temayı yukarıdaki adresten indirip sitenizin wp-content/themes/ klasörüne yükleyin. Görünüm > Temalar bölümünden Boldy temasını etkinleştirdikten sonra Yönetim panelinizde Boldy Options adında bir menü oluşacak. Bu menüden tema ayarları yapılıyor.

Boldy Options Ayarları

Genel Seçenekler:

Bu bölümde logo adresinizi ve blog/portfolyo yazılarınızın kategorilerini tanımlamanız isteniyor. Aşağıda görselde test sayfasında kullanmış olduğum ayarlar mevcut.
boldy teması logo ayarları

Sosyal Linkler:

boldy wordpress teması sosyal linkler
Bu bölümde kendinize ait sosyal linkleri girebilirsiniz. Twitter için sadece kullanıcı adı, LinkedIN ve Facebook için ise URL adresi girmeniz isteniyor. Ayrıca Twitter hesabınızı eklediğinizde, son tweet’inizi alt kısımda gösterebiliyorsunuz. Sosyal linkler RSS butonunun hemen yanında çıkıyor ve yandaki gibi görünüyorlar.

Anasayfa Ayarları:

Burası, anasayfayı şekillendiren ve yazılarımızı, slider görsellerini eklediğimiz bölüm. En çok zorlanılan kısım burası, o nedenle ayrıntılı anlatacağım.

Kayan bölme görsel sayfasını ayarlamak için Yönetim panelinizdeki Sayfalar > Yeni Ekle bölümünden bir sayfa oluşturun. Başlığına görsel sayfası yazabilirsiniz. İçeriğine ise yazı girmeyin, buraya alt alta görseller ekleyeceğiz. Bu görsellerin her biri anasayfadaki kayan bölmede çıkacak. Bu sayfaya örnek olarak 3 tane 960×370 piksel boyutlarında görsel ekleyin. İsterseniz bu görsellere birer sayfa linki de verebilirsiniz. Daha sonra sayfayı yayınlayın. Boldy Options menüsünden Kayan bölme görsel sayfası olarak bu yeni oluşturduğunuz sayfayı seçin ve Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayın.

Şimdi anasayfanıza baktığınızda kayan bölme de görsellerin döndüğünü göreceksiniz. Görselleri daha sonra değiştirmek isterseniz, oluşturduğunuz sayfayı düzenlemeniz yeterli.

Anasayfa kutuları bölümüne gelirsek, öncelikle bu bölümün amacını öğrenmeliyiz. Bu bölüm, bir görsel ve bir de özet metin girerek istediğiniz bir yazıyı anasayfada göstermenizi sağlıyor. Örneğin, bu temayı bir portfolyo teması olarak kullanırsanız son çalışmalarınızı burada gösterebilirsiniz. Ziyaretçi daha sonra devamını oku butonuna tıklayarak çalışmanıza gidebilir. Devamını oku butonunun hangi sayfaya yönleneceğini de siz belirtiyorsunuz.

Bu bölümün aktifleşmesi için 3 adet sayfa oluşturmalısınız. Sayfalar > Yeni Ekle bölümüne girin. Sayfanıza bir başlık girin. Daha sonra bir resim yükleyin ve Öne çıkarılmış görsel olarak kullan butonuna tıklayın.
öne çıkarılmış görsel olarak kullan
Daha sonra dosya yükleme penceresini kapatın, yazınızın sağ tarafında Öne çıkarılmış görsel bölümünde görselinizi göreceksiniz. Bu görselin adresini kopyalayıp yazınıza görsel olarak ekleyin ve altına bir özet metni girerek yayınlayın. Aşağıdaki görselde test sayfasında kullandığım sayfanın örneği var.

görseli yazı içeriğine ekle

Eklenmiş olan görsel boyutunun 300×200 piksel boyutunda olduğunu fark etmişsinizdir.
Şimdi bu yeni oluşturduğumuz sayfayı Boldy Options menüsündeki Anasayfa kutuları bölümünden seçebiliriz. Devamını oku linki olarak da, ben Merhaba Dünya yazısının linkini verdim. İstersem bu linki daha sonra düzeltebilirim. Aşağıdaki görselde Anasayfa kutuları bölümü için yapmış olduğum ayarlamayı görebilirsiniz.

boldy wordpress teması anasayfa kutuları ayarlaması

Bundan sonra Anasayfa Blurb bölümü kullanmak isterseniz, bir fiyatlandırma sayfası oluşturun. Bunu Anasayfa Blurb bölümünden seçin. Blurb yazısı eklemeyi unutmayın.

İletişim Ayarları

İletişim ayarları bölümü basit. İletişim sayfasında görüntülenecek olan metni yazın. Daha sonra iletişim mesajlarının gönderileceği e-posta adresinizi girin ve kaydedin. Şimdi sıra, iletişim sayfasını oluşturmaya geldi.
Yönetim panelinizdeki Sayfalar > Yeni Ekle bölümüne gidin ve buradan sayfa başlığına İletişim yazın. Sağ tarafta Sayfa Özellikleri başlıklı bir bölüm göreceksiniz. Buradan Şablon olarak Contact seçin ve içeriğe birşey yazmadan yayınlayın. İletişim sayfanız hazır!

Alt bölüm ve Seo Ayarları bölümü için gerekli ayarları doldurduktan sonra, Menü ve sitenin alt bölümü için gerekli ayarları yapabiliriz. Öncelikle, slider vs. için oluşturduğunuz sayfalar sitenin üst menüsünde görünecek. Bu sorun değil, burayı düzenleyip istediğimiz şeyleri koyabiliriz.

Yönetim sayfanızdaki Görünüm > Menüler yolunu takip edin. Buraya bir menü ismi yazın ve Menü Oluştur butonuna tıklayın. Daha sonra sol taraftaki seçenekleri kullanarak Menüde görüntülenmesini istediğiniz sayfa, kategori veya kendi ekleyeceğiniz linkleri ekleyin ve menüyü kaydedin. Son olarak, tema konumları bölümünden Ana Menü olarak oluşturduğunuz bu menüyü seçin ve Kaydet butonuna tıklayın. Menümüzü düzenlemiş olduk.

Bileşen Ayarları

Şimdi yapacağımız son işlem, test sayfasında da gördüğünüz sitenin alt kısmına istediğiniz bileşenleri eklemek olacak. Bu eklemeleri yaptıktan sonra görüntü aşağıdaki gibi olacaktır.

boldy wordpress teması bileşen ayarları

boldy wordpress teması türkçe, bileşenlerBoldy WordPress temasında bileşenler, diğer temaların aksine sağ tarafta değil en altta görüntülenir. Görünüm > Bileşenler yolunu takip edin ve footer bölümüne görüntülenmesini istediğiniz bileşenleri ekleyin. Sağ taraftaki görselde benim kullanmış olduğum bileşenleri görebilirsiniz.

Daha sonra blog yazılarınızı ve portfolyo yazılarınızı, temanın Genel Seçenekler bölümünde seçmiş olduğunuz kategorilerde yayınlayabilirsiniz.

Temayla ilgili kendi yapmış olduğunuz geliştirmeleri yorumlarınızda paylaşırsanız sevinirim.

Tema WP’nin yeni sürümlerini desteklemediğinden bu tema için destek veremiyoruz.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
Ceyhun
30 Mayıs 2011, 23:00

Gene çok güzel bir tema çalışmalarınızın devamını dilerim…

Cevapla
MESKO
02 Haziran 2011, 11:46

Elinize Sağlık Arkadaşlar Çok GüzeL ßir Çalışma Vermişsiniz Emeğinize Sağlık

Cevapla
Ömer
02 Haziran 2011, 15:47

Tebrik edilmeyi fazlasıyla hakedeceğiniz; fevkalede iyi bir çalışma yapmışsınız. Başarılarınızın devamını dilerim.

Cevapla
Yusuf
04 Haziran 2011, 17:56

Tema harika hocam, elleriniz dert görmesin.
Harika bir yapım, özellikleride harika !
Mutlaka kullanacağım bu temayı, çalıştığım firmanın websitesi için güzel olur.

Cevapla
A. S. Hakan GÖK
09 Haziran 2011, 01:06

Anasayfada bulunan 3 küçük resimi ve başlıkları nasıl çoğaltabiliriz?

Cevapla
talipm
09 Haziran 2011, 11:35

ben bu siteyi kurdum ama anasayfa butonu cıkmıyor uğraşıyorm o kadar biraz yardımcı olabilirmisinz

Cevapla
Psikoloji
16 Haziran 2011, 22:42

tema sağlık portalı kurmak için ideal gözüküyor

Cevapla
YASEMİN HAYTA
22 Haziran 2011, 11:15

öncelikle selamlar.
bu şekilde bir çalışma yaptığınız için çok teşekkür ederim…. bu işten çok iyi anlayan bir arkadaşa söleye söleye dilimde tüy bitti ama şimdi senin sayende kendi sitemi kendim yapıcam hadi bakalımm bana kolay gelsin….

Cevapla
Jerome
27 Haziran 2011, 21:37

biraz sade kalmış ben nedense canli siteleri seviyorum.

Cevapla
halil baki
04 Temmuz 2011, 18:28

Gerçektende mükemmelmiş.Yapanı takdir etmek gerek.Sonuçta bedava.Böyle temalar bedava kolay kolay bulunmaz

Cevapla
ibrahim
04 Temmuz 2011, 22:06

Bence güzel bir temaya benziyor

Cevapla
ALİ
18 Temmuz 2011, 14:13

merhaba çok güzel bir tema, temanın herşeyini kurdum ve ayarlarını yaptım ama slider kısmını yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
şimdiden teşşekkür ederim

Cevapla
  Tufan Tunç
  18 Temmuz 2011, 19:44

  Slider kısmı ile ilgili çok soru geldi. Yazıda açıklamıştım, anlatımı adım adım uygulayarak yapabilirsiniz. Yakın zamanda bu temanın slider kullanımına ilişkin bir video hazırlayıp yayınlayacağım, takipte kalın 🙂

  Cevapla
uzman
20 Temmuz 2011, 15:07

Anasayfa butonu çıkmıyor.. Siteyi ilk açtığımda anasayfa görünüyor ama başka sayfaya geçtiğimde anasayfaya giremiyorum.. Nasıl yapabilirim? Emeklerin için teşekkürler..

Cevapla
  Tufan Tunç
  21 Temmuz 2011, 11:31

  Boldy temasının kullanımıyla ilgili çok soru geldi. Haftasonuna yetiştirmeye çalıştığım bir videolu anlatım var. Videolu anlatımda Boldy temasına menü hazırlamak ve slider kullanımını anlatacağım. Takip etmeye devam edin lütfen 🙂

  Cevapla
faruk
25 Temmuz 2011, 14:50

Ellerinize sağlık temanın ingilizce olanını kurmuştum burayı görünce Türkçe ye çevirdim hemen, benim tek sorunum ben sayfalarımda galeri kullanıyorum wordpressin kendi resim ekleme sistemi ile galeri oluşturup 2 li sıralar halinde aşağı doğru yayınlıyorum. Fakat galeri sutunundan 2 yi seçtiğim halde tek sıra halinde aşağı doğru gidiyor bu tema ile ilgili bir sorun diğer temalarda aynı sorunu yaşatmıyor.

Cevapla
  Tufan Tunç
  25 Temmuz 2011, 20:24

  Faruk, Boldy teması epey sorunlu bir tema. Benim tahminim css stil dosyasındaki kodlar galeri sütununun stil kodlarıyla çakışıyor. Farklı galeri eklentileriyle deneme yapabilirsin.

  Cevapla
faruk
25 Temmuz 2011, 20:47

Teşekkür ederim Tufan, sıkıntımı anladın bana uygun tavsiye edebileceğin bir eklenti var mı?

Cevapla
ahmetsahin
17 Ağustos 2011, 03:20

öncelikle ellerinize sağlık çeviri çok güzel olmuş ben bu anasayfa kutuları bölümüyle ilgili sıkıntı yaşıyorum oraya koydugum yazıların tamamı anasayfada çıkıyor ve devamını oku butonuna gerek kalmıyor sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ön görsel yaptım normal resim olarak koydum hepsinde resim orda çıkıyor ama yazının tamamıda çıkıyor acaba önerileriniz nelerdir…

Cevapla
  Tufan Tunç
  17 Ağustos 2011, 11:24

  Merhaba Ahmet,
  Şanslısın, hazırladığım videolu anlatımı bugüne yetiştirdim. 🙂
  Boldy WordPress temasının kullanımı başlıklı yazıdan ulaşabilirsin.

  Cevapla
   ahmetsahin
   19 Ağustos 2011, 23:00

   syn tufan öncelik video için teşekkür ederim gerçekten süper bir anlatım olmuş eline klavyene saglık ama anasayfa kutularında dedigini yaptıgım halde yine aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum resimden sonra koydugum yazının hepsi anasayfada o resmin altında aşagılaraaa kadar gidiyor (orada more diye bir seçenek var onu da denedim yine olmadı(farklı bir sitede işe yaramıştı))bir inceleyebilirmisiniz tekrar acaba önerilerinizi bekliyorum..

   Cevapla
    Tufan Tunç
    20 Ağustos 2011, 04:31

    Ahmet, o bölüme tam yazı değil özet metin girmemiz gerek, ne kadar yazarsak o kadar görünüyor. Özet metini oraya yazıp, tam yazıya yönlendirmelisin.

    Cevapla
Serap
09 Eylül 2011, 11:50

Ellerine sağlık. ÇEviri ve açıklamalar çok güzel olmuş.

Cevapla
samet
10 Eylül 2011, 04:14

Arkadaşların anlattığı ana sayfa problemini yanlış anladınız sanırım..videoda anlatılmıyor..hani HOME ABOUT vs.. yazan yer varya orada ana sayfa linki çıkmıyor ve bu sorun bendede var nasıl halledebiliriz..Videoda zaten ana sayfa linki var yani orda bi sorun yok biz neden sorun yaşıyoruz bizde neden anasayfa linki çıkmıyor..Diğer arkadaşlar içinde yararlı olacaktır bu soruya cvp verilirse…(HOME’da yazmıyor)

Cevapla
  Tufan Tunç
  10 Eylül 2011, 15:22

  Samet, videonun 10:31 dakikasından sonra menüye anasayfa ve diğer linklerin nasıl eklendiğini anlatıyorum, gözden kaçırmış olmalısınız. Videonun bu bölümünden sonrasını tekrar izlemeni tavsiye ederim.

  Menüler sayfasına girdiğinizde, sol tarafta Özel Bağlantılar kutusu var. Burada URL ve Etiket girebileceğiniz 2 kutu var. URL adresine site adresinizi, Etiket bölümüne de Anasayfa yazarsanız Anasayfa linki eklemiş oluyorsunuz.

  Cevapla
   İsmail sa
   09 Ocak 2012, 12:31

   Merhaba Tufay bey,

   Görünüm–>Menüler butonu yok bende. Acaba wordpress 2.9 kullandığımdanmı kaynaklı. Hostingim daha üstü versiyonu kabul etmiyormuş. Bide size sorum windows sunucular desterklemiyormu 2.9 üstünü sürümü?

   Cevapla
samet
11 Eylül 2011, 11:04

Eyvalla kaçırmışım..bi sorum daha olacaktı şu linkteki http://wordpress.site5.net/boldy/?cat=24 resimler sanki javascript olarak çalışıyor üstüne tıklayınca büyüyor o temanın kendi özelliğimi yoksa bi eklentimi ?

Cevapla
can
20 Ekim 2011, 04:54

Oncelikle cok tesekkur ederim ayrıntılı acıklamlarınız ıcın.portfolio kısmını ingilizce demodaki gibi birturlu hazırlayamadım. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.Ingilizce dokumanı , videoyu ve acıklamalarınız okudum ama sonuca ulasamadım cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurler

Cevapla
  Tufan Tunç
  20 Ekim 2011, 19:03

  Merhaba Can,
  Boldy Options sayfasından Portfolyo kategorisini seç. Seçtiğin kategoriye ekleyeceğin yazılar için mutlaka öne çıkarılmış görsel ekle. Böylece demodaki gibi bir Portfolyo kategorisi hazırlamış olursun.
  İyi bloglamalar.

  Cevapla
name
20 Ekim 2011, 15:08

Öncelikle teşekkürler çeviri ve açıklamalar çok iyi. Ben bu temada qtranslate eklentisi kullanmak istiyorum, eklenti çalışıyor dil isimleri de görünüyor ancak dil seçim bayrakları görünmüyor. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Cevapla
  Tufan Tunç
  20 Ekim 2011, 19:10

  Merhaba,
  Eklentinin bileşenini ekledikten sonra bileşenin ayar bölümünden ‘Text and Image’ seçeneği işaretlendiğinde hem resimler hem de dil isimleri görüntüleniyor. Ben bir sorunla karşılaşmadım.
  Eğer belirttiğim seçeneği işaretlediğin halde dil bayrakları görüntülenmiyorsa, bu durum kullandığın bir başka eklentiden de kaynaklanıyor olabilir.

  Cevapla
   name
   21 Ekim 2011, 14:19

   Merhaba;
   Başka aktif eklenti yok ama yine de bayraklar görünmüyor. Sorunu bulmaya uğraşıyorum. İlginize teşekkürler iyi çalışmalar.

   Cevapla
Cihan atalay
22 Ekim 2011, 14:46

Hocam öncelikle teşekkür ederim bu güzel paylaşım için. ben dediğiniz gibi yaptım herşeyi çok güzel oldu hepsi rayına oturdu. ama yanlışlıkla görünüm sekmesinden wplook main menu sekmesini sildim ne slider ne diğer alt kutular şimdi görünmüyor :s
site açılır açılmaz son yazılan makaleye gidiyor, bende tekrardan sildiğim wplook menuyu oluşturdum ama yine olmuyor 🙁 şimdi bunu en basından yuklememmi gerek o kadar çalışmam boşa gidecek sanırım 🙁

Cevapla
  Tufan Tunç
  22 Ekim 2011, 15:55

  Merhaba Cihan,
  temayı kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsin, şu an aklıma başka bir çözüm gelmiyor.

  Cevapla
   Cihan atalay
   23 Ekim 2011, 02:36

   tek çare olarak mecburen yeniden yükledim temayı biraz uğraşlar sonunda yeniden eski haline getirdim çok mükemmel oldu gerçekten iyi bir temaymış. yalnız aklıma takılan bir soru var bu alttaki 3 kutu varya onun altında Devamını oku » yazısı var
   http://img26.imageshack.us/img26/8346/ekrntsz.jpg
   bu şekilde.

   ben o yazıyı kaldırmak istiyorum nasıl yapabilirim bir fikriniz varmı ?

   Cevapla
    Tufan Tunç
    23 Ekim 2011, 15:09

    Sorunu halletmene sevindim Cihan. Devamını oku linklerini kaldırmak için home.php dosyasında aşağıdakine benzer 3 kod var, onları bulup silersen bu linkleri kaldırmış olursun.

    <a href="<?php echo get_option('boldy_home_box1_link')? rel="nofollow">"><strong>Devamını oku &raquo;</strong></a>
    Cevapla
     Cihan atalay
     23 Ekim 2011, 15:51

     Tufan gerçekten çok teşekkür ederim ilgin ve alakan için.

     başarılarınızın devamı dileklerimle iyi çalışmalar size.

turgay
28 Ekim 2011, 01:17

Merhaba Tufan,

Öncelikle tema mükemmel teşekkür ederim. Yalnız şöyle bir sıkıntım oldu hosting firmam natro ve iletişim formları için smtp doğrulaması istiyor konuyla ilgili bir yazıyı temanın orijinal sitesinde buldum ama kodlarlaa aram pek olmadığından doğru işlemi yapamadım. En son çare senden yardım alabileceğime karar verdim. Linkdeki kodları temaya nasıl entegre edebiliriz. İlgine şimdiden teşekkür ederim.

http://forums.site5.com/showthread.php?t=32717

Cevapla
  Tufan Tunç
  28 Ekim 2011, 17:43

  Merhaba Turgay,
  tema dosyalarının içinde sendmail.php dosyası var. Bu dosyayı bul ve içindeki kodları tamamen sil.
  Daha sonra vermiş olduğun adreste, son yorumda verilen kodları bu dosyaya yapıştır ve kaydet.
  SMTP doğrulaması için natro’nun sana vermiş olduğu bilgileri $params ile başlayan kodlara ekle.
  Örneğin $params[‘host’] kodundaki mail.domain.com adresini kendi smtp host adresinle değiştir. Aynı işlemi port, username ve password için de yap.
  Hepsi bu, iyi çalışmalar.

  Cevapla
ilkerDAVRANIR
29 Ekim 2011, 21:31

Boldy temasında sağ alt köşede reklam banneri ve linki var.
http://www.wpdestek.com/wp-content/uploads/2011/05/boldy-footer.png
Buradaki linki değiştirdim ancak banner hep orada.
” Site5 ” ismindeki
Bu bannerı kaldırmanın bir yolu varmı?

Cevapla
  Tufan Tunç
  05 Kasım 2011, 10:35

  İlker,
  ben ücretsiz dağıtılan temalardaki yapımcı logosu veya adresinin kaldırılmasını hoş karşılamıyorum. Bu konuda yardımcı olamam.

  Cevapla
ilkerDAVRANIR
20 Kasım 2011, 16:50

Tufan bey ,

Boldy temasında bulunan ve sayfanın sağ alt köşesinde yer alan hızlı mesaj çalışmıyor.

Sizce problem ne olabilir?

Cevapla
erkan
20 Kasım 2011, 22:13

merhaba öncelikle teşekkür ederim güzel çalışma ve anlatım wordpress ile kurumsal tarza site yapmak istiyorum resim galeri ve refarans ekmee gibi bölümleri nasıl eklerim ve twitter takip yerine bunu face takip olarak nasıl yapabilirim

Cevapla
  Tufan Tunç
  24 Kasım 2011, 16:47

  Merhaba Erkan, galeri uygulaması için WordPress’e eklenti kurman gerekli. Bunun için nextgen gallery eklentisini öneririm. Referansları ise bir sayfa oluşturup, o sayfada listeleyebilirsin. Bu temada üst kısımda zaten Facebook butonu var, bu butona Facebook sayfanın bağlantısını ekleyebilirsin.

  Cevapla
murat
09 Aralık 2011, 14:42

Guzel bır calısma,tesekkurler.
İndirdim ve kurdum.Bır sorum olacak.
–Devamını oku—
yazılarıma nasıl eklerım?

Tessekurler.

Cevapla
  Tufan Tunç
  09 Aralık 2011, 19:06

  Merhaba Murat, temayı beğenmene sevindim. Boldy temasının kullanımı hakkında ayrıntılı bilgiyi buradaki videolu anlatımda bulabilirsin. İyi bloglamalar.

  Cevapla
yusuf keskin
27 Aralık 2011, 23:05

bu temenın türkçeleştirilmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Allah emeklerinizi zayi etmesin, ömrünüze ömür eklesin 🙂

Cevapla
yusuf keskin
28 Aralık 2011, 13:02

arkadaşlar bu temayı kurdunuz ve sayfalarınızda ki link çalışmıyorsa yapmanız gereken:

cpanele girmek ve www. klasöründeki wp-links-opml.php dosyasının iznini 0644 yerine 0755 yapmak. bendede aynı sorun vardı ben çözdüm. selamlar.

Cevapla
İsmail sa
09 Ocak 2012, 12:32

Merhaba,

Görünüm–>Menüler butonu yok bende. Acaba wordpress 2.9 kullandığımdanmı kaynaklı. Hostingim daha üstü versiyonu kabul etmiyormuş. Bide size sorum windows sunucular desterklemiyormu 2.9 üstünü sürümü?

Cevapla
cem a
13 Ocak 2012, 14:31

Merhaba Tufan,
Öncelikle Tebrikler, Çok başarılı bir çalışma olmuş.
ben boldy temasının ingilizce orjinalini kullanıyordum. bildiğin gibi türkçe karakter problemi vardı. senin çalışman buldum ve şu anda onu kullanıyorum.
yanlız şöyle bir problemim var
Resmin sol tarafına yazı gelecek şekilde hazırladığımız sayfalarda, yazılar resmin altına geliyor.
Yani resmin solunda yazı olacak şekilde sayfa olmuyor.
http://www.cemayaz.com/2012/01/07/merhaba-dunya/
adresini gözüktüğü gibi
bu problemi nasıl aşarız..

Cevapla
  Tufan Tunç
  14 Ocak 2012, 00:23

  Merhaba Cem,
  CSS dosyasının sonuna aşağıdaki kodları ekleyip kaydet.

  .alignleft,
  img.alignleft {
  	display: inline;
  	float: left;
  	margin-right: 14px;
  	margin-top: 4px;
  }
  .alignright,
  img.alignright .noalignment img.noalignment{
  	display: inline;
  	float: right;
  	margin-left: 14px;
  	margin-top: 4px;
  }
  .aligncenter,
  img.aligncenter {
  	clear: both;
  	display: block;
  	margin-left: auto;
  	margin-right: auto;
  }
  img.alignleft,
  img.alignright,
  img.aligncenter {
  	margin-bottom: 12px;
  }

  Sorununu çözeceğini umuyorum.
  İyi çalışmalar.

  Cevapla
   cem a
   14 Ocak 2012, 10:54

   Teşekkür ederim Tufan
   Hallettim..

   Cevapla
Ali
25 Ocak 2012, 07:11

Fazla yorum yapmayı sevmem ama, gerek türkçeleştirme gerek videolu anlatım olsun eline sağlık diyorum yolun açık olsun.inş hitin tavan yapar gibi bir temenni de bulunuyorum. Kolay gelsin.

Cevapla
cem a
02 Şubat 2012, 15:55

merhaba Tufan,
temayı kullanıyorum ve çok memnunum ancak bir problemim daha oldu

normal bir sayfaya 4 sutunlu resim galerisi eklerdim ancak bir sutun sağdaki (YAN MENU) nün arkasında kalıyor. problemi aşamadım.

problemi
http://www.cemayaz.com/2012/02/02/ayder-dag-oteli/
linkinden görebilirsin..
iyi çalışmalar diliyorum..

Cevapla
Ali
06 Şubat 2012, 05:28

Bu temanın site üzerinden e-posta gönderme olayını bir türlü yapamıyorum. Mesaj gönderildi diyor ama mail alıcıya gitmiyor bu konudada bir videolu anlatımyada yazısal anlatım yapabilir misiniz?

Cevapla
Kemâl
21 Şubat 2012, 11:43

e-posta bi türlü gitmiyor. nasıl yapabilirim yardım eder misiniz 🙁

Cevapla
  Tufan Tunç
  12 Mart 2012, 11:33

  Normal şartlarda hata vermemesi gerek. Sunucunun e-posta ayarlarının yapıldığına emin misin? Daha önce gelen çoğu e-posta şikayetinde sorun sunucu izinlerinde çıktı. Öncelikle hosting firmana ulaşıp durumu bildirmeni öneririm.

  Cevapla
zafer
15 Mart 2012, 21:31

teşekkür ederim güzel bir çalışma ellerine sağlık faydalandım epey başarılar dilerim

Cevapla
sarılacivert
21 Nisan 2012, 11:40

Merhaba hocam, tema için çok teşekkür ederim.
tema da bileşenler eklediğimde Başlık kısmı görünmemekte. sizin paylaştığınız resimdeki gibi Blogroll yönetim vs.. başlıklar çıkmıyor sadece linkler görünmekte bunu nasıl çözebilirim.
iyi günler.

Cevapla
  Tufan Tunç
  11 Haziran 2012, 14:17

  Merhaba,
  Bileşen eklerken başlık yazdığınızdan emin olun. Eğer başlık yazdığınız halde görünmüyorsa, buna kullandığınız eklentilerden biri neden oluyor da olabilir.

  Cevapla
Çağlar
24 Nisan 2012, 17:51

Helal olsun. Ellerine Yüreğine Sağlık

Cevapla
ömer yaman
16 Mayıs 2012, 09:49

anasayfa kutularını nasıl çoğaltabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz?

Cevapla
  Barış
  08 Haziran 2012, 18:53

  Sorularınıza daha detaylı yardımcı olmamız için Lütfen Wpdestek.net forumuna konu açınız..

  Cevapla
İsa ATEŞ
16 Haziran 2012, 02:23

Türkçeleştirme için teşekürler güzel bir temanın türkçe hatalarının giderilmesi harika olmuş. Ben Anasayfadaki HomeBox’ları çoğaltmak ve slider haline dönüştürmek istiyorum. Bu konuda bir güncelleme yapabilirmiyiz?

Cevapla
  Tufan Tunç
  16 Haziran 2012, 12:22

  Merhaba İsa,
  açıkcası isteğin biraz zor görünüyor. Çünkü tema yapısı çok karmaşık ve üzerinde düzenleme yapmak epey vakit alacaktır. Bu tarz geliştirmeleri piyasada ücretiyle yapan WordPress tema geliştiricileri mevcut. Onlara ulaşmayı deneyebilirsin.

  Cevapla
fatih
08 Temmuz 2012, 00:37

temayı kurdum yanlız slider manset bölümünde sayfalardan resim ekliyorum yayınla deyince site ana sayfasına yönlendiriyor. sayfa bulunamadı diyor hata sitedemi yoksa bende mi başka temalarda da denedim aynı ?

Cevapla
Burak
23 Ağustos 2012, 00:57

görseller sayfası yaptığımda yukarı da görseller isminde menüden yazı çıkıyo nasıl düzeltebilirim :S

Cevapla
taylan
07 Eylül 2012, 22:19

anasayfa kutucuklarını çoğaltma şansımız yok mu ?

Cevapla
  Tufan Tunç
  06 Ekim 2012, 13:25

  Maalesef yok Taylan,
  Temanın kodlarına müdahale etmek gerek ve biraz profesyonel bir iş olacağını söylemeliyim.

  Cevapla
birol
22 Kasım 2012, 17:53

Güzel çalışma ellernize sağlık.. Sosyal linkler alanını kaldırmak ve gösteri kısmını yukarı yaklaştırmak istiyorum..

Cevapla
DoqaN
30 Haziran 2013, 12:13

Tema Türkçeleştirme ve kurulum anlatımı süper olmuş. Ellerinize, ağzınıza sağlık. Benim karşılaştığım bir sorun oldu. Son twitter yazılarını göstermiyor. Videolu anlatımı da izledim. Twitter k.adı olarak hatta sizinkini bile kullandım ancak son twit yine çıkmadı. Bu konuda nasıl bir çözüm sunabilirsiniz ?

Cevapla
  Tufan Tunç
  13 Eylül 2013, 10:42

  Doğan,
  tema yeni sürüm WP’i desteklemiyor, bu nedenle tema için destek veremiyoruz. Bu kadar eski bir temada bu tür hatalarla karşılaşmanız normal.

  Cevapla
ibbo
26 Mart 2014, 14:25

eline sağlık arayıpta tam olarak istediğim site tarzı.teşekkürler

Cevapla
semih
18 Temmuz 2014, 20:12

harika tema teşekürler

Cevapla
yusuf
06 Ekim 2016, 00:05

Hocam slaytta fotoğraf isimleri gözükmüyor neden acaba teşekkürler sadece fotolar gözüküyor. Neden acaba. Teşekkürler

Cevapla

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress 3.1.3 yayınlandı!

WordPress yeni sürümü WordPress 3.1.3 yayınlandı. Bir dizi güvenlik güncelleştirmesi […]

Kapat