RSS
47
728x90 ad area

Apple Ne Yapsa Acaba

Apple Ne Yapsa Acaba?
Her adımı her fikri ve her yorumu olay olan Apple şimdide İphone home tuşu ile ilgili tartışmalar ile gündemde. Belki de bunu bilinçli yapıyorlar bilmiyoruz ama Apple ve iPhone ile alakalı haberin en çok okunanlar indeksinde yüksek sıralarda olduğunu bilmekteyiz. Ne diyelim? Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Son zamanlarda iPhone home tuşunun kaldırılması veya kaldırılmaması tartışmaları gündemi oldukça yoğun etkiledi. Bizlerde bu tuşun kaldırılmaması yönünde bazı araştırmaları sizler ile paylaşmak istedik.
Her ne kadar bu hareketli ve fonksiyonel tuşun kaldırılması Apple’ın maliyetlerinde düşüş yaratsa da yazılım düzenine sahip düğmelerin kullanıcıya verdiği sitesi güvensizlik hissini ortadan kaldıramazsınız. Henüz bu konuda ciddi bir ilerleme gözükmese de iPhone 7 için belki böyle bir tasarım düzenlenebilir.
Öncelikli olarak iPhone’u en büyük rakibi Androidden farklı kılan bu fiziksel giriş tuşu iPhounun tasarımının belki de en etkin özelliğinin bir göstergesi. Belki ilerleyen modellerde Android uygulamalarında benzer yaklaşımlar sergilenecek olsa da henüz iPhone’nun bunun için hazır olmadığını düşünüyoruz.
Kullanıcı beklentileri konusunda hassas olan iPhone home tuşu konusunda da hassas olacaktır diye düşünmekteyiz. Çünkü kullanıcıların bazı sorunlarda ya da anlık çıkışlar için kullandığı home tuşu artık marka ve modeller özgünleşmiş bir yapıya sahip. Bu konu hakkında belki bizim değil Apple yöneticilerinin kafa yormaları çok daha uygun olur. Ama kullanıcı alışkanlıkları fazla oynarsanız bazen ciddi sorunlara neden olabilirsiniz. tercih edilme nedeniniz bir anda edilmeme nedeninize dönüşebilir. Çıktığı ilk andan itibaren birçok teknoloji firmasını geride bırakan ve dokunmatiğin mucidi olan Apple şirketi ve kurucularını artık teknolojinin devi olmaya alışır hale geldi.

Yazar: wpdestek
Arkadaşlarınla paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap

Yorum Yapın

Yorumlarınız bizi mutlu eder! Lütfen yorumların kontrol edileceğini ve bağlantılarda rel="nofollow" kullanılacağını unutmayın. Yani isim olarak domain adınızı kullanmak size bir fayda sağlamayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Giyilebilir Teknoloji İncelemeleri

Giyilebilir Teknoloji İncelemeleri Teknoloji gelişirken bir yandan da küçülmeye başladı. […]

Kapat